Rezolucja PE ws. Borysa Niemcowa. PiS chce wspomnieć w niej o Smoleńsku
Prawo i Sprawiedliwość chce wspomnieć o Smoleńsku w rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej morderstwa Borysa Niemcowa. Dokument ma być przyjęty w przyszłym tygodniu na sesji plenarnej w Strasburgu, a głosowanie poprzedzi debata.
Rezolucja ma być zatytułowana: "Morderstwo lidera opozycji Borysa Niemcowa i stan demokracji w Rosji". Europosłowie PiS-u chcą, by jeden paragraf w rezolucji poświęcono katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku przed pięcioma laty.
Europoseł Ryszard Legutko powiedział, że PiS zabiegał o osobną rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu wraku samolotu. Nie było jednak na to zgody w Parlamencie Europejskim. Dlatego deputowani PiS-u zdecydowali, że będą starali się wpisać fragment o Smoleńsku do rezolucji dotyczącej zabójstwa Borysa Niemcowa. - Lepiej coś, niż nic. Ale jesteśmy rozczarowani, że nie udało się przygotować osobnej rezolucji w piątą rocznicę katastrofy w Smoleńsku - powiedział Ryszard Legutko.