Trwa ładowanie...

Rex Tillerson spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa za zamkniętymi drzwiami

Wcześniej zapowiadano tylko sobotnie rozmowy szefa amerykańskiej dyplomacji z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem Jackiem Czaputowiczem. Departament Stanu USA poinformował jednak, że odbędzie się też spotkanie z szefem rządzącej partii.

Share
Rex Tillerson spotka się z Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowa za zamkniętymi drzwiami
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d15vkx6

Spotkanie Tillersona z Jarosławem Kaczyńskim odbyć ma się o godz 12:35 - po rozmowach z premierem i szefem polskiego MSZ.

Służby amerykańskie nie podają, gdzie amerykański sekretarz stanu rozmawiać będzie z prezesem PiS. Wiadomo, że spotkanie będzie - jako jedyne podczas sobotniego planu wizyty - zamknięte dla dziennikarzy. Będzie to też ostatnia rozmowa z polskim politykiem Rexa Tillersona zaplanowana na ten dzień.

Amerykański sekretarz stanu w sobotę weźmie udział także w obchodach 73. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. Złoży wieniec przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie i wygłosi tam krótkie wystąpienie.

Ponad godzina rozmowy z Dudą

W piątek wieczorem, tuż po przylocie do Warszawy ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, szef dyplomacji USA spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. - Rozmawiali godzinę, czyli dłużej niż to było zaplanowane - powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

d15vkx6

"Prezydent Andrzej Duda i Rex Tillerson omówili wzmocnienie stosunków polsko-amerykańskich i perspektywy dalszej współpracy wojskowej oraz gospodarczej. Przedyskutowali również regionalne i globalne zagadnienia" - podały po spotkaniu służby prasowe ambasady USA w Warszawie.

- Rozmawiano także o konflikcie na Ukrainie oraz o sankcjach wobec Rosji jako tym elemencie, gdzie Polska i Stany Zjednoczone mają wspólne stanowisko mówiące o konieczności podtrzymania tych sankcji - wyjaśniał Szczerski.

d15vkx6

Podziel się opinią

Share
d15vkx6
d15vkx6
Więcej tematów