Trwa ładowanie...
d2oazbr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rekordowa suma za pierwszy komputer Apple

Za rekordową sumę 905 tysięcy dolarów sprzedano w środę na aukcji w Nowym Jorku jeden z pierwszych komputerów osobistych Apple I - poinformował dom aukcyjny Bonhams.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple I
Apple I (Flickr, Fot: Ed Uthman)
d2oazbr

Komputer kupiło muzeum Henry'ego Forda.

W maju ubiegłego roku za inny egzemplarz Apple I zapłacono na aukcji w Kolonii ponad 516 tysięcy euro.

Pierwszy komputer Apple I, zaprojektowany przez Steve'a Wozniaka, który razem ze Stevem Jobsem założył spółkę Apple, został zmontowanym w garażu tego drugiego. Na rynku pojawił się w 1976 roku. Kosztował wówczas 666,66 USD. Urządzeń tego typu powstało około 200, z których do dziś zachowało się około 50. Sprawnych jest zaledwie sześć.

d2oazbr

Podziel się opinią

Share

d2oazbr

d2oazbr
Więcej tematów