Trwa ładowanie...
dpr77x5

Rekiny i korale

Dziewięć metrów wysokości i tyle samo
szerokości. Zmieści się w nim 120 tysięcy litrów morskiej wody. Po
napełnieniu ma ważyć 120 ton. W centrum przy ul.
Powstańców Śląskich we Wrocławiu rusza montaż gigantycznego
akwarium - zapowiada "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Share
dpr77x5

Do konstruowania akwarium zostanie użyty sprowadzony specjalnie w tym celu dźwig. Jego montaż rozpoczął się w nocy. O godzinie 14 pomoże przy montażu największej atrakcji Arkad Wrocławskich budowanych pomiędzy ulicami Swobodną, Powstańców Śl, Komandorską a Nasypową.

W górnej części będą pływać same rekiny, w dolnej inne rybki morskie- mówi Małgorzata Danek, prezes firmy LC Corp, która buduje Arkady. Już we wrześniu do akwarium zostanie napuszczona woda morska. Musi się odstać zanim trafią do niej ryby i korale.

W połowie sierpnia zakończy się budowa szkieletu Arkad Wrocławskich, czyli centrum biurowo - handlowo - usługowego. Inwestycja będzie kosztowała 100 mln euro, czyli ponad 400 mln zł. Arkady zostaną otwarte najpóźniej w marcu 2007 roku. Będą się składały z trzech części. Największa - trzynastopiętrowy biurowiec z charakterystyczną, pofalowaną ścianą od strony Powstańców Śląskich ma mieć prawie 55 metrów wysokości.

W tej chwili galeria handlowa jest w stu procentach wynajęta. Ale są jeszcze wolne miejsca w biurowcu - twierdzi Małgorzata Danek. W Arkadach powstanie także multipleks. Trzy sale zmieszczą się w zaokrąglonej wieży od strony nasypu kolejowego i ul. Powstańców Śląskich. Pozostałe sale znajdą się w głównej części kompleksu na drugim i trzecim piętrze. W piwnicy przewidziano delikatesy i punkty usługowe. Na parterze i na pierwszym piętrze będą sklepy, kawiarnie i restauracje.(PAP)

dpr77x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpr77x5
dpr77x5
Więcej tematów