Trwa ładowanie...
d1fc1w0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

RBNiO Ukrainy: separatyści kontrolują obszar do Morza Azowskiego

Terytoria ukraińskie znajdujące się pod kontrolą prorosyjskich separatystów i wojsk rosyjskich sięgają do wybrzeża Morza Azowskiego - powiadomiła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
RBNiO Ukrainy: separatyści kontrolują obszar do Morza Azowskiego
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1fc1w0

- Odcinek granicy państwowej od Morza Azowskiego na północ, w kierunku Doniecka, znajduje się pod kontrolą separatystów - powiedział rzecznik RBNiO Andrij Łysenko na briefingu prasowym.

Jest to pierwsze potwierdzenie ze strony władz ukraińskich, że separatyści przejęli kontrolę nad wschodnim odcinkiem granicy z Rosją do Morza Azowskiego - zauważa AFP. Informacje te napływają po sierpniowej ofensywie separatystów w południowo-wschodnich regionach Ukrainy.

Zanim doszło do wstrzymania ognia, uzgodnionego 5 września przez tzw. grupę kontaktową Ukraina-Rosja-OBWE, trwały walki w rejonie Mariupola nad Morzem Azowskim. Ponadto leżące na wschód od Mariupola miasto Nowoazowsk przy granicy z Rosją zostało zajęte pod koniec sierpnia przez siły rosyjskie. Mariupol i Nowoazowsk leżą na trasie pomiędzy Rosją a zaanektowanym przez nią w marcu Półwyspem Krymskim.

W środę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że zgodnie z danymi wywiadu ze wschodnich regionów kraju wycofano 70 proc. rosyjskich wojsk.

d1fc1w0

Podziel się opinią

Share

d1fc1w0

d1fc1w0
Więcej tematów