Trwa ładowanie...
d2pyss9

Rawicz. Strzelał z łuku do znajomego, bo ten "denerwował go od jakiegoś czasu"

Nietypowe zachowanie 38-latka z Rawicza. Mężczyzna strzelał z łuku do znajomego, bo ten "denerwował go". Obaj panowie znali się, a od dłuższego czasu mieli ze sobą "na pieńku". 38-latek był już wcześniej karany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rawicz. 38-latek strzelał z własnoręcznie wykonanego łuku
Rawicz. 38-latek strzelał z własnoręcznie wykonanego łuku (Policja)
d2pyss9

Do zdarzenia doszło we wsi Bojanowo pod Rawiczem (woj. wielkopolskie). 38-latek strzelał do 34-latka z własnoręcznie zrobionego łuku.

Rawicz. Strzelał z łuku do "denerwującego" znajomego

"Mężczyźni znali się od jakiegoś czasu i mieli ze sobą, jak twierdzą, tak zwaną ‘kosę’. Nazbierało się na to kilka spraw. Początkowo próbowali dogadać się, jednak nic z tego nie wyszło" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

d2pyss9

Pierwszy incydent miał miejsce na początku sierpnia. Wtedy strzała wbiła się w zderzak samochodu, który prowadził 34-latek. Jak przyznał na policji, zdarzenia nie potraktował poważnie, ponieważ sam "nieco prowokował swoim zachowaniem".

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Rawicz. Strzelał z łuku, uszkodził samochód znajomego

Napięcie między mężczyznami nabierało na sile, co doprowadziło do drugiej sytuacji, która miała miejsce dwa dni później. 38-latek ponownie strzelił do 34-latka, gdy ten przejeżdżał samochodem. Tym razem strzała wbiła się w karoserię, a 34-latek zgłosił sprawę na komisariacie w Rawiczu.

d2pyss9

38-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania tłumaczył, że 34-latek "denerwował go od jakiegoś czasu". Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 160 Kodeksu karnego, który odnosi się do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Rawicz. 38-latek z zakazem zbliżania się

"Mężczyzna w przeszłości był już karany, odbywał też kary pozbawienia wolności. Za przestępstwo którego dopuścił się tym razem, zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego" - informuje policja w Rawiczu.

Za popełnione przestępstwo 38-latkowi grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2pyss9

Podziel się opinią

Share
d2pyss9
d2pyss9
Więcej tematów