Trwa ładowanie...

Rawa Blues Festival niedługo w Katowicach. Bilety trafiły już do sprzedaży

Festiwal Rawa Blues w tym roku powraca do dwudniowej formuły. Wiadomo już, że koncert inaugurujący festiwal odbędzie się w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Share
Rawa Blues Festival niedługo w Katowicach. Bilety trafiły już do sprzedaży
Źródło: Materiały organizatora
d1xl1oe

Nowy budynek NOSPR imponuje swoim rozmiarem - posiada dwie sale koncertowe mieszczące łącznie 2,1 tys. miłośników muzyki. Poza tym urzekać może ruchoma scena i doskonała akustyka. Budowa tego obiektu kosztowała ponad 260 mln zł i szkoda byłoby nie wykorzystywać potencjału gmachu. Organizatorzy 34. edycji Rawa Blues Festival to zrobią - fantastyczne warunki skłoniły ich, by tu rozpoczęła się cała impreza.

Dyrektor artystyczny i organizacyjny Rawy, Irek Dudek, od lat chciał poszerzyć formułę śląskiego święta bluesa. Teraz udało mu się odnaleźć idealne miejsce, by wyeksponować twórczość artystów, którzy parają się ambitniejszymi odmianami gatunku.

d1xl1oe

10 października blues rozbrzmi w murach nowego gmachu NOSPR-u w Katowicach. Pierwszego dnia festiwalu wystąpi amerykański gitarzysta i wokalista Eric Bibb oraz Irek Dudek w towarzystwie Orkiestry.

Eric Bibb zagra w Katowicach w trio. W jego muzyce oprócz bluesa dostrzeżemy wpływy muzyki folkowej, country i jazzu. Na koncie artysty istnieje już ponad 30 krążków, był też nominowany do nagrody Grammy.

Irek Dudek postanowił powrócić do projektu "Symphonic Blues", który przed laty przyniósł mu uznanie melomanów na Zachodzie. Na scenie wystąpi wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Koncerty te wpiszą się także w miesięczny Festiwal Otwarcia NOSPR-u.

Impreza rozpocznie się o godz. 20:30. Bilety trafiły już do sprzedaży, a ich ceny wahają się od 40 do 100 zł. Od 1 września ich cena wzrośnie, więc warto zaopatrzyć się już teraz.

d1xl1oe

Podziel się opinią

Share
d1xl1oe
d1xl1oe
Więcej tematów