Trwa ładowanie...
dd9r70v
Portal Samorządowy
łódz

Rating Łodzi potwierdzony na poziomie BBB+

Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy dla miasta Łodzi na poziomie BBB+. Perspektywa pozostaje stabilna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rating Łodzi potwierdzony na poziomie BBB+
(Shutterstock.com)
dd9r70v

Agencja prognozuje, że miasto Łódź powiększy swój deficyt z powodu nakładów inwestycyjnych na rozwój infrastruktury. Przewiduje także, iż pomimo wyższych nakładów inwestycyjnych, w trakcie trzech najbliższych lat Łódź będzie nadal w sposób pewny realizowała założenia budżetowe i utrzyma umiarkowany poziom zadłużenia.

Stabilna perspektywa odzwierciedla przewidywania agencji, że rosnące przychody miasta Łodzi oraz pożyczki rynkowe pomogą miastu finansować rosnące wydatki z rosnącymi (choć nadal umiarkowanymi) deficytami. Uważa również, że w trakcie dwóch nadchodzących lat, Łódź utrzyma swój umiarkowany poziom zadłużenia.

dd9r70v

Rating Łodzi odzwierciedla założenia agencji, że miasto podniesie swoje inwestycje kapitałowe w latach 2018-2020. Przewiduje, że nakłady kapitałowe zostaną pokryte z funduszy europejskich, transferów od władz centralnych i wpływów z emisji długów. Choć deficyty w budżecie miasta będą się poszerzać, agencja zakłada, że w nadchodzących trzech latach, Łódź utrzyma mocne wyniki finansowe poparte ścisłymi kontrolami kosztów i rozsądnymi wpływami z podatków.

- Gospodarka Łodzi skupiona jest na sektorze przemysłowym, choć przechodzi transformację z opartej na przemyśle w opartą na logistyce i usługach, co z czasem powinno pomóc miastu w osiągnięciu poziomu PKB i płac zbliżonego do innych najważniejszych miast w Polsce - pisze Global Ratings.

W wariancie podstawowym agencja przewiduje, że miasto będzie rozwijać się w tempie podobnym do tempa rozwoju Polski. W kolejnych trzech latach o 3,7 proc. średnio w skali roku.

Autor: pt

Zobacz także: Cezary Tomczyk o wpisie rzecznika Andrzeja Dudy: skandaliczny i żenujący

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd9r70v

Podziel się opinią

Share
dd9r70v
dd9r70v
Więcej tematów