Trwa ładowanie...
d3z9nx6

Raport ONZ o afgańskiej broni masowej zagłady

Komisja Rady Bezpieczeństwa ONZ, powołana do zbadania sprawy broni masowej zagłady w Afganistanie, ostrzegła przed istniejącą - według niej - groźbą użycia broni rakietowej i chemicznej przez niedobitki talibów i al-Qaedy.

Share
d3z9nx6

W raporcie, przedstawionym w poniedziałek wieczorem w Nowym Jorku, eksperci z tzw. Grupy Monitoringowej Rady Bezpieczeństwa ds. Afganistanu ostrzegli, iż nadal pozostające na wolności bojówki al-Qaedy mogą dysponować rakietami, zdolnymi do przenoszenia zarówno broni masowej zagłady jak i gazów bojowych. Rakiety te, uzbrojone w tego rodzaju broń - ostrzega ONZ-owska Grupa - mogą być wykorzystane w przyszłych atakach terrorystycznych.

Stąd też konieczne jest utrzymanie embarga ONZ na dostawy broni dla całego Afganistanu - obecnie embargo to dotyczy tylko talibów i al-Qaedy.

Ta sama ONZ-owska grupa powołana do stałego śledzenia sytuacji w zakresie broni masowego rażenia zauważa również, że jakkolwiek reżim talibański w Afganistanie został obalony, talibowie w dalszym ciągu dysponują zarówno poparciem w wielu miejscach, jak i środkami pozwalającymi wszcząć powstanie w Afganistanie. (mag)

d3z9nx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z9nx6
d3z9nx6
Więcej tematów