Trwa ładowanie...
d1xbm6s

Raport o spółkach: PPL źle zarządzał finansami

Polskie Porty Lotnicze straciły około 11 mln zł, udzielając w 1999 roku poręczenia spółce "G5" - wynika z rządowego raportu o sytuacji finansowej spółek Skarbu Państwa.

d1xbm6s
d1xbm6s

Według raportu, PPL udzieliły poręczenia spółce "G5", ustanawiając na rzecz Prosper Banku SA blokadę na rachunku powierniczym obligacji skarbowych.

Na podstawie tego poręczenia Prosper Bank (obecnie Polski Kredyt Bank) udzielił spółce "G5" kredytu w wysokości 11 mln zł z przeznaczeniem na zakup udziałów w Casinos Poland. Następnie w grudniu 2001 Polski Kredyt Bank ze względu na niewywiązanie się przez "G5" ze swoich zobowiązań sprzedał zastawione obligacje i przejął kwotę ok. 11 mln zł tytułem kapitału, odsetek umownych i karnych od niespłaconego kredytu - napisano w raporcie.

Według autorów raportu, w przedsiębiorstwie funkcjonował nietypowy system obsługi prawnej. Radcowie prawni i aplikanci radcowscy, w sumie 16 osób, byli rozproszeni w różnych komórkach organizacyjnych. Zatrudniano także absolwentów prawa lub administracji bez uprawnień, którzy zajmowali się doradztwem.(miz)

d1xbm6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xbm6s
Więcej tematów