Trwa ładowanie...

Ranking "Perspektyw": Politechnika Wrocławska najlepszą techniczną uczelnią w Polsce

Politechnika Wrocławska została uznana w rankingu "Perspektyw" najlepszą techniczną uczelnią w Polsce. W klasyfikacji szkół wyższych zajęła ex aequo czwarte miejsce z Politechniką Warszawską.

Ranking "Perspektyw": Politechnika Wrocławska najlepszą techniczną uczelnią w PolsceŹródło: Facebook, fot: Politechnika Wrocławska
d256oo3
d256oo3

W opublikowanym dziś Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2015” Politechnika Wrocławska została uznana ex aequo najlepszą uczelnią techniczną w kraju. W zestawieniu ogólnym szkół wyższych zajęła czwarte miejsce wraz z Politechniką Warszawską. To awans w porównaniu z poprzednimi edycjami RSW i zarazem najwyższa pozycja PWr. w historii rankingu.

Politechnika Wrocławska zajęła również drugie miejsce w rankingu innowacyjności, wyprzedzona tylko przez krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą, oraz piąte miejsce w klasyfikacji prestiżu wśród pracodawców. Politechnika została także najlepszą wrocławską uczelnią w rankingu – Uniwersytet Wrocławski zajął miejsce siódme, Uniwersytet Medyczny – 15, zaś pozostałe szkoły wyższe znalazły się poza pierwszą dwudziestką.

Bezkonkurencyjne okazały się również trzy kierunki studiów oferowane przez Politechnikę Wrocławską – budownictwo, inżyniera produkcji oraz inżynieria środowiska. Na drugim stopniu podium w skali kraju uplasowały się takie kierunki studiów na PWr. jak architektura i urbanistyka, elektrotechnika, energetyka oraz inżynieria i technologia chemiczna. Dodatkowo, sześć kierunków zajęło w swoich rankingach trzecią pozycję.

W rankingu „Perspektywy 2015” najlepszymi szkołami wyższymi w Polsce okazały się ex aequo Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski. Trzecie miejsce zajął poznański Uniwersytet Adama Mickiewicza.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d256oo3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d256oo3
Więcej tematów