Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski - program wyborczy na wybory 2020

Rafał Trzaskowski to jeden z kandydatów w wyborach prezydenckich. Kim jest Rafał Trzaskowski? Jaki jest program wyborczy Rafała Trzaskowskiego?

Share
Rafał Trzaskowski - program wyborczy na wybory 2020
Źródło: PAP
d2asi7o

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski - program wyborczy

- Startuję w wyborach na prezydenta RP dlatego, że – podobnie jak Wy – mam dość władzy, która obsadza swoimi nominatami każdy urząd w państwie tylko po to, by zapewnić sobie bezkarność. Mam dość podziałów, w których obecna władza się specjalizuje - przekazał na swojej stronie internetowej kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Dla Trzaskowskiego priorytetem państwa, szczególnie w dobie kryzysu, musi być pomoc ludziom, a nie wydawanie miliardów na huczne inwestycje i propagandę. Chce wprowadzić też ustawę skromnościową. - Czas skończyć z kolejnymi „wyjątkami” i obchodzeniem ustawy kominowej dla nabijania kieszeni partyjnych nominatów za pieniądze państwowych spółek - dodał.

d2asi7o

Z jego medialnych wypowiedzi wynika, że jako prezydent Rafał Trzaskowski chce:

  • zlikwidować TVP Info,
  • poprzeć związki partnerskie,
  • zadbać o prawa kobiet oraz mniejszości,
  • zachować program 500+,
  • rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego,
  • zgłosić projekt ustawy skromnościowej.

Wybory 2020. Kim jest Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski urodził się 17 stycznia 1972 roku w Warszawie. To polski polityk i politolog, doktor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie spraw europejskich. Obecnie jest prezydentem Warszawy. W wyborach samorządowych w 2018 roku pokonał w pierwszej turze m.in. wyborów kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego.

Trzaskowski to poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji (2009–2013), w latach 2013–2014 minister administracji i cyfryzacji, w latach 2014–2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poseł na Sejm VIII kadencji (2015–2018), od 2020 wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ma być kandydatem z ramienia Koalicji Obywatelskiej na prezydenta w czerwcowych wyborach prezydenckich. Wcześniej kandydatką była Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Borys Budka złożył życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwości nie zabrakło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2asi7o

Podziel się opinią

Share
d2asi7o
d2asi7o
Więcej tematów