Trwa ładowanie...
d1e09bw

"Rafał Dutkiewicz gotów zastanowić się nad wejściem do rządu"

Jacek Protasiewicz w Kontrwywiadzie RMF FM powiedział, że Rafał Dutkiewicz gotów jest zastanowić się nad wejściem do rządu. Rozmawiałem z Ewą Kopacz na ten temat - powiedział.

Share
d1e09bw

- Formalnie nie miałem prawa zgłosić kandydatury prezydenta Dutkiewicza, ponieważ nie byłem ani upoważniony przez niego, ani tego nie oczekiwała ode mnie pani marszałek, ale przyznaję, że między innymi i o tym rozmawialiśmy. Jako szef dolnośląskiego regionu Platformy Obywatelskiej zwyczajnie rzecz biorąc prosiłem panią marszałek, żeby przy konstrukcji nowego rządu uwzględniła pewne wybitne postaci zarówno z Platformy, ale nie tylko z naszej partii, które pochodzą z Wrocławia i z Dolnego Śląska - wyjaśnił Protasiewicz.

Dodał też, że z prezydentem Dutkiewiczem jest w dosyć regularnych ostatnio kontaktach i wie, że dla niego region i miasto jest jednak najważniejsze. - Bywają czasy, kiedy trzeba te priorytety przewartościować - dodał Protasiewicz.

Na pytanie czy prezydent Dutkiewicz jest gotowy porzucić Wrocław na rzecz poważnej funkcji w Warszawie - odpowiedział: "gotowy to może za dużo powiedziane, ale byłby gotów się zastanowić pod jednym oczywiście warunkiem, że jak to mówi to Polskie ładne powiedzenie w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz, więc musiałaby być wola, musiałaby być chęć skorzystania z jego doświadczeń".

- To dla nas jest kłopot, ewentualne jego przejście do Warszawy, no ale musielibyśmy sobie jakoś z tym poradzić, ponieważ parafrazując nazwę ciągle istniejącego, ale już zmarginalizowanego ugrupowania: "bo Polska jest najważniejsza", ważniejsza niż Wrocław, ważniejsza niż Dolny Śląsk - zakończył Jacek Protasiewicz.

d1e09bw

Podziel się opinią

Share
d1e09bw
d1e09bw
Więcej tematów