Trwa ładowanie...

Racewicz zbulwersowana ulotką SOP. "To niewiedza? Niefrasobliwość? Czy niechlujstwo?"

"Sądziłam, że niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić. Aż do chwili, gdy zobaczyłam oficjalną ulotkę nowej formacji" - napisała w sieci Joanna Racewicz. Według niej do promowania wstąpienia do Służby Ochrony Państwa użyto zdjęcie z wizerunkiem jej męża kpt Pawła Janeczka oraz ministra Aleksandra Szczygło, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Share
Racewicz zbulwersowana ulotką SOP.  "To niewiedza? Niefrasobliwość? Czy niechlujstwo?"Źródło: PAP
d2l46q9

Joanna Racewicz opublikowała na Instagramie zdjęcie ulotki, która skierowana do potencjalnych kandydatów chętnych do wzięcia udziału w naborze do Służby Ochrony Państwa. "Wstąp do elitarnej formacji" - zachęca SOP.

Jak wskazuje Racewicz, na ulotce wykorzystano zdjęcie z 2009 roku i zostało wykonane w Afganistanie. Według niej, pierwszy po prawej to kpt Paweł Janeczek "Janosik", który pełnił funkcję oficera BOR przy prezydencie Polski, Lechu Kaczyńskim. Z kolei w środku znajduje się minister Aleksander Szczygło, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Przypomnijmy, że zarówno Janeczek, jak i Szczygło byli jednymi z 96 ofiar, które zginęły podczas katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Dziennikarka zarzuca SOP zachęcanie do wstąpienia do formacji, "używając bezprawnie wizerunków ludzi, którzy zginęli na służbie". "Panie Komendancie generale Tomaszu Miłkowski - nie zechciał Pan odpisać, więc pytam w tak zwanej 'przestrzeni publicznej': to niewiedza? niefrasobliwość? czy niechlujstwo?" - pyta Joanna Racewicz, kierując pytanie do szefa SOP.

Co więcej autorka postu podkreśla, że skierowała zapytanie w tej sprawie do komendanta SOP Tomasza Miłkowskiego. Również Wirtualna Polska skontaktowała się z biurem prasowym Służby Ochrony Państwa. Kpt Grzegorz Wilski potwierdził, że korespondencja od Joanny Racewicz wpłynęła do gabinetu komendanta i w tym momencie jest przygotowane oficjalne stanowisko ze strony SOP.

d2l46q9

- To nie jest tak, że została zignorowana, ale sprawa dotyka bardzo delikatnej sfery. Musiała być gruntownie przeanalizowana. Otrzymałem takie zapewnienie, że w najbliższych dniach ta odpowiedź zostanie wysłana do pani Racewicz - podkreślił kpt Wilski. I dodał, że SOP na razie ustala, czy rzeczywiście wykonano taką ulotkę oraz, czy użyto zdjęcia z wizerunkiem kpt Pawła Janeczka oraz ministra Aleksandra Szczygło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l46q9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l46q9
d2l46q9
Więcej tematów