Trwa ładowanie...
d2dna3x

Racewicz zbulwersowana ulotką SOP. "To niewiedza? Niefrasobliwość? Czy niechlujstwo?"

"Sądziłam, że niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić. Aż do chwili, gdy zobaczyłam oficjalną ulotkę nowej formacji" - napisała w sieci Joanna Racewicz. Według niej do promowania wstąpienia do Służby Ochrony Państwa użyto zdjęcie z wizerunkiem jej męża kpt Pawła Janeczka oraz ministra Aleksandra Szczygło, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Racewicz skierowała się do komendanta SOP
Racewicz skierowała się do komendanta SOP (PAP)
d2dna3x

Joanna Racewicz opublikowała na Instagramie zdjęcie ulotki, która skierowana do potencjalnych kandydatów chętnych do wzięcia udziału w naborze do Służby Ochrony Państwa. "Wstąp do elitarnej formacji" - zachęca SOP.

Jak wskazuje Racewicz, na ulotce wykorzystano zdjęcie z 2009 roku i zostało wykonane w Afganistanie. Według niej, pierwszy po prawej to kpt Paweł Janeczek "Janosik", który pełnił funkcję oficera BOR przy prezydencie Polski, Lechu Kaczyńskim. Z kolei w środku znajduje się minister Aleksander Szczygło, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Przypomnijmy, że zarówno Janeczek, jak i Szczygło byli jednymi z 96 ofiar, które zginęły podczas katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Dziennikarka zarzuca SOP zachęcanie do wstąpienia do formacji, "używając bezprawnie wizerunków ludzi, którzy zginęli na służbie". "Panie Komendancie generale Tomaszu Miłkowski - nie zechciał Pan odpisać, więc pytam w tak zwanej 'przestrzeni publicznej': to niewiedza? niefrasobliwość? czy niechlujstwo?" - pyta Joanna Racewicz, kierując pytanie do szefa SOP.

Co więcej autorka postu podkreśla, że skierowała zapytanie w tej sprawie do komendanta SOP Tomasza Miłkowskiego. Również Wirtualna Polska skontaktowała się z biurem prasowym Służby Ochrony Państwa. Kpt Grzegorz Wilski potwierdził, że korespondencja od Joanny Racewicz wpłynęła do gabinetu komendanta i w tym momencie jest przygotowane oficjalne stanowisko ze strony SOP.

d2dna3x

- To nie jest tak, że została zignorowana, ale sprawa dotyka bardzo delikatnej sfery. Musiała być gruntownie przeanalizowana. Otrzymałem takie zapewnienie, że w najbliższych dniach ta odpowiedź zostanie wysłana do pani Racewicz - podkreślił kpt Wilski. I dodał, że SOP na razie ustala, czy rzeczywiście wykonano taką ulotkę oraz, czy użyto zdjęcia z wizerunkiem kpt Pawła Janeczka oraz ministra Aleksandra Szczygło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dna3x

Podziel się opinią

Share
d2dna3x
d2dna3x
Więcej tematów