Trwa ładowanie...
dv6j3aq

"Puls Biznesu": Uwierzmy w przyszłość naszych dzieci

Polacy nie doceniają możliwości rozwoju swoich dzieci w Polsce - pisze "Puls Biznesu", powołując się na wnioski płynące z badań Instytutu Gallupa w kilkunastu krajach.
Share
"Puls Biznesu": Uwierzmy w przyszłość naszych dzieci
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
dv6j3aq

Tylko 77 proc. Polaków odpowiedziało bowiem twierdząco na pytanie: "czy sądzisz, że dzieci w twoim kraju mają co dzień możliwości uczenia się i rozwoju".

Okazało się, że większymi pesymistami w tej sprawie są tylko Słoweńcy, Rumuni, Grecy, Łotysze, Litwini i Estończycy - podkreśla gazeta, relacjonując badania, w których w każdym z krajów wzięło udział po 1000 respondentów.

Ale zostawmy subiektywne uczucia i zajmijmy się twardymi danymi - pisze "PB", dodając, że Instytut zestawił swoją ankietę z prowadzonym przez UNICEF rankingiem jakości życia dzieci w poszczególnych państwach. Polska zajęła w nim 21. miejsce, wyprzedzając m.in. USA i Włochy, a najwyższe noty zebraliśmy za edukację (9. pozycja na świecie).

Z badań UNICEF wynika też, że środkowo-wschodnia Europa goni tę zachodnią pod względem perspektyw oferowanych dzieciom. I Polska, choć rodzice rzadko to zauważają, już przegoniła w tym aspekcie kilka państw "starej" UE - wskazuje dziennik.

dv6j3aq

Podziel się opinią

Share
dv6j3aq
dv6j3aq
Więcej tematów