Trwa ładowanie...
dwih7kp

Przyspieszone wybory parlamentarne. Polacy ocenili ten pomysł

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego należy przeprowadzić przyspieszone wybory do Sejmu i Senatu - w obozie rządzącym miała pojawić się taka propozycja. Czy jest słuszna? Polacy zaskoczyli odpowiedzią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy zabrali głos ws. przyspieszenia wyborów parlamentarnych
Polacy zabrali głos ws. przyspieszenia wyborów parlamentarnych (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
dwih7kp

- Jak znam prezesa, a znam go dobrze, to taki scenariusz jest w jego głowie bardzo poważnie rozważany - mówił w rozmowie z WP Jan Filip Libicki, były polityk PiS. Za realizacją takiego pomysłu miał opowiadać się szef MSWiA Joachim Brudziński. Polityk zdementował jednak te informacje.

Zapytani o zdanie Polacy popierają taką zmianę. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl, największa grupa badanych - 37 proc. - jest na "tak". Przeciwnego zdania jest 34,3 proc. respondentów. Z kolei 28,7 proc. nie umiało zająć stanowiska w sprawie.

Co więcej, za przyspieszeniem wyborów są głównie mężczyźni (42 proc.), osoby powyżej 50 lat (40 proc.), o wykształceniu średnim (40 proc.),o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (45 proc.) oraz badani z największych miast, powyżej 500 tys. mieszkańców (43 proc.).

   WP.PL
(WP.PL)

Badanie zostało przeprowadzone o w dniach 20-21 listopada 2018 roku na próbie 800 Polaków.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwih7kp

Podziel się opinią

Share
dwih7kp
dwih7kp
Więcej tematów