Trwa ładowanie...

Przypuszczają uderzenie. Rosjanie ruszyli na dwóch kierunkach

Wojska rosyjskie "zebrały odpowiednie rezerwy" i przystępują do działań ofensywnych w okolicach Bachmutu - powiedział w ukraińskiej telewizji rzecznik dowództwa sił lądowych Ukrainy Wołodymyr Fitio. Rosjanie próbują odzyskać utracone wcześniej pozycje i skupili ataki na Kliszczijiwkę. Okupanci zadają także potężne straty obrońcom Awdijiwki. W ciągu ostatnich godzin miasto-twierdza zostało zaatakowane 10 razy. W sieci pojawiło się nagranie, które przedstawia zrzucenie amunicji zapalającej na ukraińskich obrońców.

Rosjanie atakują Bachmut / Niebo nad Awdijiwką rozświetlone przez amunicję zapalającą Rosjanie atakują Bachmut / Niebo nad Awdijiwką rozświetlone przez amunicję zapalającą Źródło: DeepState, TSN
d3fgev0
d3fgev0

Rzecznik dowództwa sił lądowych Ukrainy, Wołodymyr Fitio, wypowiedział się w poniedziałek w ukraińskiej telewizji na temat sytuacji na froncie. Jego słowa sugerują, że wojska rosyjskie "zebrały odpowiednie rezerwy" i są gotowe do przeprowadzenia działań ofensywnych w okolicach Bachmutu.

Rosjanie są zdeterminowani

Fitio podkreślił, że Rosjanie wydają się być zdeterminowani, aby odzyskać pozycje, które utracili wcześniej. Ich główne ataki skierowane są na Kliszczijiwkę, wieś położoną w pobliżu terenów, które siły ukraińskie odzyskały we wrześniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Atak zimy na Bałkanach. Miasta i wsie odcięte od świata, są ofiary

Rzecznik dowództwa sił lądowych Ukrainy wyjaśnił: - W okolicach Bachmutu sytuacja pozostaje aktywna, wróg od około dwóch tygodni przechodzi z działań defensywnych do działań ofensywnych i próbuje odzyskać utracone wcześniej pozycje.

Rozpalone niebo nad Awdijiwką

Rosjanie nieprzerwanie od kilkudziesięciu dni szturmują także Awdijiwkę - również w obwodzie donieckim. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać moment zrzucenia na ukraińskich obrońców amunicji zapalającej.

Warto przypomnieć, że w maju 2023 roku Rosjanie zdobyli Bachmut w Donbasie. Jednak zdobycie tego miasta wiązało się z ogromnymi stratami osobowymi. Co więcej, jak przyznawano nawet w Rosji, samo miasto nie miało strategicznego znaczenia. Mimo to, Rosjanie wydają się być zdeterminowani, aby odzyskać utracone wcześniej pozycje, co potwierdza ich obecna aktywność w okolicach Bachmutu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fgev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3fgev0
Więcej tematów