Trwa ładowanie...
d41400m

Przygotowania do tegorocznego festiwalu Music & Film Festival

Wszystkie bilety na koncert Marka Knopflera, który odbędzie się 10 czerwca w warszawskiej Sali Kongresowej w ramach tegorocznego Music & Film Festival, są już wyprzedane - poinformowano na środowej konferencji prasowej.

Share
d41400m

W tegorocznej edycji festiwalu, organizatorzy zapowiadają 3 koncerty w maju, 3 w czerwcu oraz 1 we wrześniu.

W majowej sesji usłyszymy: Pawła Kukiza z zespołem Piersi, Van Morrisona, Paco Penę z Flamenco Dance Company. Ponadto wystąpią także zespoły taneczne, które przedstawią m.in. tradycyjne tango argentyńskie (Grupa Tanga z orkiestrą Juana Jose Mosaliniego), taniec broadwayowski (Spirit of Rhythm), taniec flamenco (Flamenco in Concert), taniec irlandzki (Rhythm of the Dance).

W maju dowiemy się także, kto zdobędzie tegoroczną nagrodę - Philip Awards, za muzykę filmową w 10 kategoriach.
br> W czerwcu w ramach festiwalu usłyszymy słynnego niemieckiego harfistę Andreasa Vollenweidera, a także koncert na 8 skrzypiec z towarzyszeniem Sinfonii Varsovii. Jako soliści wystąpią m.in. John Blake, Pierre Blanchard, Mark O'Connor, Regina Carter, Krzesimir Dębski, Shlomo Mintz, Jean Luc Ponty i Vadim Repin. Aranżerem koncertu będzie Krzesimir Dębski, ubiegłoroczny laureat Philip Award za muzykę do filmu "Ogniem i mieczem".

Ponadto w czerwcu usłyszymy Marka Knopflera, Kasię Kowalską, Roberta Planta z nowym zespołem oraz Stinga.

d41400m

Dużym zainteresowaniem cieszy się wrześniowy koncert, podczas którego wystąpi grupa Varius Manx z nową, trzecią już wokalistką, oraz grupa Depeche Mode.

Od 1 czerwca do 1 września przez 15 sobót na wielkim telebimie umieszczonym na Pałacu Kultury odbywać się będą prezentacje filmowe. Będą to filmy, które zapamiętaliśmy głównie ze względu na muzykę - powiedzieli organizatorzy festiwalu. Zobaczymy więc m.in. "Deszczową piosenkę", "Przygodę na Mariensztacie", "Kocham wszystkie kobiety", "Hair", "The Beatles" i "Świat się śmieje". (mk)

d41400m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41400m
Więcej tematów