Trwa ładowanie...

Przewróciła się cysterna z gazem. Ewakuacja mieszkańców

Na drodze krajowej nr 25 w Niedźwiadach w woj. wielkopolskim przewróciła się cysterna. Pojazd przewoził gaz, dlatego konieczna okazała się ewakuacja mieszkańców okolicznych domów.

Share
Przewróciła się cysterna z gazem. Ewakuacja mieszkańców
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d4n2l8e

Wstępnie wiadomo, że kierowca wyjeżdżał z parkingu, gdy w trakcie skrętu w prawo niefortunnie wjechał na pobocze, a cysterna przewróciła się do rowu. Ze względu na jej zawartość, gaz propan-butan, ruch na drodze krajowej nr 25 został całkowicie wstrzymany. Służby nie dopuszczają osób postronnych blisko miejsca wypadku.

- Na miejscu pracuje 6 jednostek straży pożarnej. Wygląda na to, że nie doszło do wycieku, ale niewykluczone, że aby postawić cysternę na koła, konieczne będzie przepompowanie jej zawartości - powiedział Radiu ZET Dariusz Byliński z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Pojazdem miał kierować 60-letni mieszkaniec Ukrainy. Jechał z Gdańska do Pleszewa. Na szczęście nic mu się nie stało. Obecnie na trasie Kalisz-Konin tworzą się uciążliwe korki. Utrudnienia potrwają kilka godzin. Kaliska policja organizuje objazdy.

Na miejscu pracuje też specjalistyczna grupa chemiczna z Ostrowa Wielkopolskiego.

d4n2l8e

Podziel się opinią

Share
d4n2l8e
d4n2l8e
Więcej tematów