Trwa ładowanie...
d4mykb0

Prosiła o pomoc, zabił ją były partner. Prokurator może stracić immunitet za zaniedbania

Kolejna odsłona sprawy zabójstwa Monik G. Kobieta prosiła policję i prokuraturę o pomoc. Była zastraszana przez byłego partnera. Została zignorowana. Mężczyzna ją brutalnie zamordował. Teraz kłopoty może mieć prokurator, któremu jest zarzucane, że nie interweniował. Może stracić immunitet i usłyszeć zarzuty niedopełnienia obowiązków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokurator może odpowiedzieć za zaniedbania
Prokurator może odpowiedzieć za zaniedbania (East News, Fot: Reporters/REPORTER)
d4mykb0

Z wnioskiem o uchylenie immunitetu Janowi S. wystąpiła Prokuratura Krajowa. Wydział Spraw Wewnętrznych zwrócił się Sądu Dyscyplinarnego dla Prokuratorów. Jeśli immunitet Jana S. zostanie uchylony będzie mógł on usłyszeć zarzut niedopełnienia obowiązków

Mężczyźnie zarzuca się, że nie przekazał wniosków składanych przez Monikę G. o objęcie jej policyjną ochroną. Ustalono, że kobieta skierowała dwa takie wnioski - informuje TVN24.

Zginęła na oczach matki

Policja i prokuratura nie podjęła działań. Kobieta została zamordowana 23 marca 2016 roku. [ Sławomir B., były partner kobiety ] zaatakował Monikę G. na parkingu w miejscowości Żerniki (woj. wielkopolskie). Na oczach jej matki zadał jej 20 ciosów nożem. Kobieta zmarła.

d4mykb0

Zobacz także: Podwójne morderstwo w Poznaniu. Mężczyzna zabił swoją matkę i sąsiadkę

Napastnik popełnił samobójstwo.

W tej sprawie jest już akt oskarżenia przeciwko dwóm policjantom, którzy nie dopełnili obowiązków.

Źródło: TVN24

d4mykb0

Podziel się opinią

Share

d4mykb0

d4mykb0
Więcej tematów