Trwa ładowanie...
d1zscjr

Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika, syna Adama Struzika

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL - powiedział rzecznik prokuratury Przemysław Nowak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik
Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (Eastnews, Fot: Mieczysław Włodarski/Reporter)
d1zscjr

Zobacz też: Nie żyje syn marszałka województwa mazowieckiego

Nowak powiedział, że jeszcze w poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Zaznaczył, że inne decyzje i informacje o wynikach postępowania będą znane w środę.

- 8 listopada wieczorem doszło do zdarzenia, które według wstępnej oceny było samobójstwem - targnięciem się na własne życie Jakuba Struzika przez skok z wysokości - powiedział prokurator.

d1zscjr

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi śledztwo, by wyjaśnić, czy nikt nie namawiał go i nie doprowadził do targnięcia się na życie. - To kwalifikacja robocza, kodeksowa i standardowa przy samobójstwach - podkreślił.

- Podstawowym powodem tego postępowania jest potwierdzenie, że to było samobójstwo, oraz sprawdzenie tego, czy pomocą lub namową nie doprowadził do tego samobójstwa - sprecyzował rzecznik.

Marszałek Struzik o śmierci syna poinformował na Facebooku. "Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny" - napisał. Jakub miał 28 lat.

Zapowiedział też, że przez najbliższe dni nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 roku i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu Płock - Ciechanów - Żyrardów.

d1zscjr

Podziel się opinią

Share
d1zscjr
d1zscjr
Więcej tematów