Trwa ładowanie...
d2i47lz

Prokuratura przyjrzy się nieprawidłowościom przy budowie wrocławskiego stadionu

Kandydat na prezydenta Wrocławia, Waldemar Bednarz, złożył do Prokuratury Generalnej doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędującego włodarza stolicy Dolnego Śląska, Rafała Dutkiewicza. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy budowie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura przyjrzy się nieprawidłowościom przy budowie wrocławskiego stadionu
(WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d2i47lz

Niedawno opublikowany raport Najwyższej Izby Kontroli ujawnił liczne błędy i nieprawidłowości zaistniałe przy budowie i wykorzystaniu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. NIK dopatrzył się przede wszystkim uchybień przy rozstrzyganiu przetargów, dodatkowych i nadprogramowych opłat dla generalnego wykonawcy obiektu, nierzetelną realizację części umów czy zaniżenie podatku VAT. Łącznie kwotę nieprawidłowości wyliczono na 313 mln złotych.

W związku z zaistniałą sytuacją, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Wrocławia, Waldemar Bednarz, wraz z mecenasem Bartłomiejem Ciążyńskim przesłali do Prokuratury Generalnej doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędującego prezydenta stolicy Dolnego Śląska, Rafała Dutkiewicza.

Dutkiewicz podejrzany został o przestępstwa z art. 231 par. 1 k.k. w zw. z art. 296 par. 1 i 3 k.k. w zw. z art. 11 par. 2 k.k. oraz art. 91a Prawa budowlanego. Są to przestępstwa związane z działalnością na szkodę interesu publicznego w wielkich rozmiarach. Grozi za nie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek Bednarz publicznie poinformował o zawiadomieniu prokuratury. Zaapelował także do Rafała Dutkiewicza o wycofanie się ze startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Zdaniem kandydata SLD, wpłynęłoby to na dobro postępowania w sprawie nieprawidłowości związanych ze Stadionem Miejskim.

d2i47lz

Podziel się opinią

Share

d2i47lz

d2i47lz
Więcej tematów