RegionalneWarszawaProgram obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego!

Program obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego!

Będzie się działo! Koncerty, wystawy, wspólne śpiewanie, spektakle, wydarzenia specjalne...

Program obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego!

Znamy juz program obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobacz, jak Warszawa w najbliższy weekend uczci pamięć Powstańców!

- W Alejach Ujazdowskich będzie można obejrzeć efekt projektu fotograficznego jednego z najbardziej cenionych polskich fotografów – Wojtka Wieteski. „POWSTAŃCY 1944/70/2014” to ekspozycja 856 portretów Powstańców Warszawskich. Druga wystawa zaprezentowana będzie w Muzeum Powstania Warszawskiego: „Ślady. Rzecz o pamięci” to zebrane historie pamiątek z okresu okupacji i Powstania oraz ich właścicieli.

- Powstanie zostanie upamiętnione także na Wiśle. Odbędzie się tam Defilada statków na Wiśle w godzinę "W"

- Jak co roku wieczór 1 sierpnia będzie okazją do wspólnego śpiewania powstańczych piosenek na Placu Piłsudskiego w ramach akcji muzycznej WARSZAWIACY ŚPIEWAJĄ (nie)ZAKAZANE PIOSENKI. We wspólnym wykonaniu utworów uczestnikom pomogą telebimy, śpiewniki, utworzony specjalnie na tę okazję Chór Warszawiaków, który nadając ton chóralnym śpiewom będzie zachęcał najmniej śmiałych uczestników wydarzenia oraz profesjonalny chór Warszawskiej Opery Kameralnej.

- Jak wyglądały walki powstańcze* na Żoliborzu? Warszawa na Wyrywki zaprasza na spacer Powstanie Warszawskie na Żoliborzu *

- Na podwórkach na Ochocie zobaczymy filmy o tematyce Powstania. 1 sierpnia odbędą się tam * Powstańcze kina podwórkowe*

- Od 2 do 5 sierpnia Sala pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego zmieni się w przestrzeń teatralną. zobaczymy spektakl "Pamiętnik z powstania warszawskiego" w reżyserii, adaptacji i z udziałem Krystyny Jandy. Spektakl z muzyką skomponowaną przez Jerzego Satanowskiego, w interpretacji Jandy i piątki wybitnych wokalistów, to wejście na zaskakującą ścieżkę dźwiękową, „słyszalną” już w „Pamiętniku...” Białoszewskiego.

- Pamięć Powstańców uczczą także młodzi piłkarze . Od 31 lipca do 2 sierpnia mali sportowcy z kraju i Europy rywalizować będą ze sobą w* VII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Pamięci Małego Powstańca.*

- Zobacz walki toczone w dzielnicy Wola, gdzie Zgrupowanie "Radosław" znalazło się w pierwszych dniach Powstania.* 2 sierpnia inscenizacja "Wola 44" i defilada powstańcza na Stare Miasto*

- Sobota 2 sierpnia będzie dniem z fotograficzną grą miejską „Twoja Klisza z Powstania”, której tegoroczny temat to „Za wolność waszą i naszą”. Uczestnicy gry będą wykonywać zadania oparte o losy cudzoziemców biorących udział w Powstaniu. Z uwagi na międzynarodowy charakter, tegoroczna edycja będzie przeznaczona również dla obcokrajowców.

- Jak wyglądało Powstanie na Pradze, Bródnie i Targówku? 2 i 3 sierpnia weź udział w wycieczkach po prawej stronie Wisły zorganizowanych przez Praską Ferajnę.

- Ugaś pożar, uszyj powstańczą opaskę, przyjmij lotniczy zrzut! Przyjdź na rodzinny piknik Podwórkowi Powstańcy, czyli dzieci w Powstaniu.

- W jaki sposób Powstańcy ewakuowali się ze Starówki? Gdzie poległ wybitny poeta Kamil Baczyński? Którędy przeszła jedyna uroczysta defilada w trakcie Powstania? W niedzielę spacer Powstańcza Starówka.

- 9 sierpnia ulicami Warszawy przejedzie Masa Powstańcza - hołd rowerzystów składany Powstańcom. Licząca ponad 30 km trasa wiedzie w tym roku przez Wolę, Żoliborz i Śródmieście. Rowerzyści usłyszą historie o miejscach, gdzie toczyły się walki, ale także o trudach życia cywilów ukrywających się w jeszcze istniejących mieszkaniach, czy w piwnicach zburzonych domów.

W organizacji uroczystych obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pomoże ponad 500 profesjonalnie wyszkolonych wolontariuszy.

Obraz
Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)