Trwa ładowanie...
d12z5p7

Prognoza pogody na 18 i 19 lipca

Europa wschodnia i jej krańce zachodnie znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałej części kontynentu rozciąga się obszar podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje się w zasięgu wyżu z centrum nad południowym Bałtykiem, w ciepłym powietrzu polarnomorskim.
Share
Prognoza pogody na 18 i 19 lipca
Źródło: AFP, Fot: Kazuhiro Nog
d12z5p7

Piątek

W piątek na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Podkarpaciu i w Małopolsce zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, przelotny deszcz lub burza, lokalnie grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm, a w woj. śląskim, małopolskim i świętokrzyskim do 40 mm. Temp. maks. od 22, 25 st. nad morzem, na północnym wschodzie oraz w dolinach karpackich, do 28, 30 st. na przeważającym obszarze Polski. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-wschodniego. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, na południu zachmurzenie umiarkowane, początkowo lokalnie duże z przelotnymi opadami deszczu i zanikającymi burzami. Temp. min. od 12, 14 st. na północy do 16, 18 st. na południu, w dolinach karpackich lokalnie 11 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. Podczas burz wiatr dość silny i porywisty.

d12z5p7

Sobota

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju oraz na Pomorzu od godzin południowych miejscami wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu. Na południu miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz w woj. śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim do 20 mm. Temp. maks. od 22, 25 st. nad morzem i w dolinach karpackich, do 28, 31 st. na przeważającym obszarze kraju. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich, nad morzem słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Warszawa

W Warszawie w piątek pogodnie. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe, początkowo okresami umiarkowane. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę w stolicy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temp. maks. 29 st. Wiatr słaby, zmienny.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d12z5p7

Podziel się opinią

Share
d12z5p7
d12z5p7
Więcej tematów