Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 12 i 13 grudnia

Europa północna oraz Wyspy Brytyjskie znajdują się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż z centrami na Europą zachodnią i południową. Polska znajduje się w zasięgu tego wyżu. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarnomorskie.
Share
Prognoza pogody na 12 i 13 grudnia
Źródło: PAP, Fot: Przemek Wierzchowski
d4cm0mc

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

Czwartek

W czwartek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, wysoko w górach małe. Temp. maks. od 2 do 6 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy Polski okresami umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

d4cm0mc

W nocy z czwartku na piątek w górach zachmurzenie małe, jedynie w dolinach miejscami duże. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite i duże, na południu miejscami większe przejaśnienia. Liczne mgły ograniczające widzialność poniżej 500 m. Temp. min. od -2, -1 st. na wschodzie kraju do 1, 2 st. w centrum i na zachodzie oraz 3 st. na wybrzeżu, a w rejonach podgórskich od -5 do -2 st. Wiatr słaby, na północy Polski okresami umiarkowany, południowo-zachodni, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Piątek

W piątek w górach zachmurzenie małe, jedynie początkowo w dolinach miejscami zachmurzenie duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie duże. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność poniżej 500 m. Na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, na Warmii, Mazurach, Mazowszu i Podlasiu słabe opady deszczu, na północnym wschodzie również deszcz ze śniegiem. Temp. maks. od 1 st. na północnym wschodzie do 5 st. na południowym zachodzie i wybrzeżu, a w rejonach podgórskich ok. 3 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na południu Polski zmienny.

Warszawa

W Warszawie w czwartek zachmurzenie całkowite lub duże. Okresami możliwe opady mżawki. Silne zamglenia ograniczające widzialność do 1 km. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Silne zamglenia, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano silne zamglenia, możliwa mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d4cm0mc

Podziel się opinią

Share
d4cm0mc
d4cm0mc
Więcej tematów