Trwa ładowanie...
d1ghst7

Proces ws. zabójstwa Pearla znowu odroczony

Sąd w Karaczi, w Pakistanie ponownie odroczył w piątek proces w sprawie zabójstwa amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearla. Proces zostanie wznowiony 22 kwietnia. Do tego czasu policja będzie szukać siedmiu współwinnych zamordowania dziennikarza. Sąd wydał już nakaz ich aresztowania.
Share
d1ghst7

O zabójstwo Pearla jest oskarżonych trzech Pakistańczyków i islamski aktywista brytyjskiego pochodzenia Ahmed Omar Saeed Sheikh. Shiekh nie przyznaje się do winy. Powiedział, że jego zeznania wymuszone zostały przez policję.

Daniel Pearl, szef biura The Wall Street Journal w Indiach, zaginął 23 stycznia w Karaczi. Przyjechał do Pakistanu, aby nawiązać kontakt z członkami al-Qaedy organizacji terrorystycznej Osamy bin Ladena. W lutym konsulat amerykański otrzymał kasetę wideo ze sceną zamordowania dziennikarza.

Stany Zjednoczone oskarżają Omara także o wzięcie zakładnika i domagają się jego ekstradycji. Pakistan chce jednak, by odpowiadał on przed pakistańskim sądem. Zarówno w Pakistanie, jak i w Stanach Zjednoczonych za ten czyn grozi kara śmierci. (and)

d1ghst7

Podziel się opinią

Share
d1ghst7
d1ghst7
Więcej tematów