Trwa ładowanie...
d3r4ym5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prezydent Władimir Putin przyleciał do Mediolanu na szczyt Azja-Europa

Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał do Mediolanu na szczyt Azja- Europa (ASEM). Późnym wieczorem spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w jednym z mediolańskich hoteli - informuje agencja dpa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin (AP, Fot: Darko Vojinovic)
d3r4ym5

Powrót Putina na międzynarodową arenę obserwatorzy uznali za niezbyt udany: rosyjski prezydent przyleciał do Mediolanu z Belgradu z dużym opóźnieniem, na galową kolację przyszedł już po przemówieniu prezydenta Włoch Giorgio Napolitano i musiał znacznie przesunąć zaplanowane na ten wieczór spotkania.

W kolacji w mediolańskim Palazzo Reale uczestniczyło 50 szefów państw i rządów z Europy i Azji, przybyłych na dwudniowy szczyt ASEM. Polskę reprezentuje na nim premier Ewa Kopacz.

Po przyjęciu, Putin odbył 40-minutową rozmowę z włoskim szefem państwa, a następnie z kanclerz Angelą Merkel. W piątek rano prezydent Rosji spotka się z prezydentem Ukrainy, nie w cztery oczy jednak, lecz w towarzystwie prezydenta Francji oraz szefów rządów Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, jak również ustępujących przewodniczących Komisji i Rady Europejskiej oraz Federiki Mogherini, przyszłej szefowej unijnej dyplomacji.

Poroszenko spodziewa się, że spotkanie to przyczyni się do ostatecznego przywrócenia pokoju na Ukrainie.

d3r4ym5

Podziel się opinią

Share

d3r4ym5

d3r4ym5
Więcej tematów