Trwa ładowanie...

Prezydent Władimir Putin przyleciał do Mediolanu na szczyt Azja-Europa

Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał do Mediolanu na szczyt Azja- Europa (ASEM). Późnym wieczorem spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w jednym z mediolańskich hoteli - informuje agencja dpa.

Share
Prezydent Władimir Putin przyleciał do Mediolanu na szczyt Azja-Europa
Źródło: AP, Fot: Darko Vojinovic
d40l4sz

Powrót Putina na międzynarodową arenę obserwatorzy uznali za niezbyt udany: rosyjski prezydent przyleciał do Mediolanu z Belgradu z dużym opóźnieniem, na galową kolację przyszedł już po przemówieniu prezydenta Włoch Giorgio Napolitano i musiał znacznie przesunąć zaplanowane na ten wieczór spotkania.

W kolacji w mediolańskim Palazzo Reale uczestniczyło 50 szefów państw i rządów z Europy i Azji, przybyłych na dwudniowy szczyt ASEM. Polskę reprezentuje na nim premier Ewa Kopacz.

d40l4sz

Po przyjęciu, Putin odbył 40-minutową rozmowę z włoskim szefem państwa, a następnie z kanclerz Angelą Merkel. W piątek rano prezydent Rosji spotka się z prezydentem Ukrainy, nie w cztery oczy jednak, lecz w towarzystwie prezydenta Francji oraz szefów rządów Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, jak również ustępujących przewodniczących Komisji i Rady Europejskiej oraz Federiki Mogherini, przyszłej szefowej unijnej dyplomacji.

Poroszenko spodziewa się, że spotkanie to przyczyni się do ostatecznego przywrócenia pokoju na Ukrainie.

d40l4sz

Podziel się opinią

Share
d40l4sz
d40l4sz
Więcej tematów