Trwa ładowanie...
d2ohxrv

Prezydent: Polsat powinien umożliwić oglądanie MŚ

Polsat powinien umożliwić oglądanie przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej i gier polskiej reprezentacji bez jakichkolwiek utrudnień technicznych i bez myślenia wyłącznie o zysku - uważa Aleksander Kwaśniewski.

Share
d2ohxrv

W piątek prezydent odpowiadał na pytania internautów. Czat zorganizował portal stacji RMF FM.

Wielu internautów pytało prezydenta, co myśli o kodowaniu przez Polsat transmisji meczów polskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata i czy jest to zgodne z Konstytucją?

Konstytucja nie mówi nic o transmisjach z mistrzostw świata, ale uważam, że Polsat powinien wykazać pewną społeczną wrażliwość i umożliwić oglądanie MŚ i polskiej reprezentacji bez jakichkolwiek utrudnień technicznych, a przede wszystkim bez myślenia o zysku wyłącznie - odpowiadał prezydent. Dodał, że w tej sprawie do spełnienia jest także misja publiczna.

Jak pan ocenia szanse Polski w finałach MŚ - brzmiało jedno z pytań. Chciałbym, żeby znaleźli się co najmniej w ósemce, ale to jest trudne zadanie - odpowiadał prezydent.

Były też pytania o ulubione dyscypliny sportowe prezydenta. Do oglądania - piłka nożna, choć ostatnio także skoki narciarskie, a do uprawiania tenis i narciarstwo - odpowiadał Kwaśniewski.

Czat odbył się w Pałacu Prezydenckim. Dziennikarze mogli przysłuchiwać się odpowiedziom prezydenta i czytać pytania internautów.(miz)

d2ohxrv

Podziel się opinią

Share
d2ohxrv
d2ohxrv
Więcej tematów