Trwa ładowanie...
d2ug3r2

Białoruś: Andrzej Duda o uwolnionym Polaku. "Dzielny gość"

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Kacprem Sienickim, który był w areszcie w Mińsku. Panowie po rozmowie wzajemnie prawili sobie komplementy. Polska należy do państw, które zabiegały o nałożenie sankcji na Białoruś.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda spotkał się z Polakiem wracającym z Mińska
Andrzej Duda spotkał się z Polakiem wracającym z Mińska (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2ug3r2

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, prezydent Andrzej Duda spotkał się z Kacprem Sienickim, Polakiem, który był w areszcie na Białorusi. Rozmawiali o sytuacji w Mińsku i nastrojach wśród demonstrantów: - Była to rozmowa w luźnej atmosferze, rzeczowa, prezydent zaoferował nam bezpłatne badania lekarskie - powiedział nam Sienicki.

Z kolei Andrzej Duda swoimi wrażeniami ze spotkania podzielił się z internautami. "Sporo przeszedł. Dzielny i rzeczowy Gość" - podsumował swojego gościa Duda.

Białoruś: Trwają protesty

Historią Polaków, którzy zostali zatrzymani przez OMON (białoruska służba bezpieczeństwa) żyła cała Polska. Przez ponad 48 godzin po zatrzymaniu nie było z nimi żadnego kontaktu. Po powrocie do Warszawy, Kacper Sienicki opowiadał Wirtualnej Polsce o torturach, które go spotkały na Białorusi:

d2ug3r2

- Zostaliśmy zagnani na salę gimnastyczną, na której były setki ludzi, łącznie przez tę salę przewinęły się tysiące osób. Potem zaczęło się bicie i zastraszanie. Torturowano nas na trzy zmiany, po kilkanaście godzin dziennie. Najpierw kazano nam stać przy ścianie przez kilka godzin. Potem na kolanach z czołem przy podłodze. Cały czas byliśmy skuci. Grożono, że jak tylko ruszymy głową to wybiją nam wszystkie zęby - opowiadał nam student - odpowiadał Sienicki.

Białoruś. Łuska z napisem "Made in Poland". Wiceszef MON o "oczywistej prowokacji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ug3r2

Podziel się opinią

Share
d2ug3r2
d2ug3r2
Więcej tematów