Trwa ładowanie...
d3fvu3j
d3fvu3j

Prezydent: należy poprzeć Watykan

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że Polska powinna wesprzeć działania Watykanu w sprawie niewpuszczenia do Rosji ordynariusza diecezji w Irkucku biskupa Jerzego Mazura, obywatela Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3fvu3j

Działania Stolicy Apostolskiej są kluczowe - powiedział w poniedziałek prezydent Kwaśniewski. Podkreślił, że trzeba rozdzielić stosunki pomiędzy Polską a Rosją od nieprzyjemnej sprawy niewpuszczenia biskupa.

Premier Leszek Miller przypomniał w poniedziałek, że biskup Mazur jechał do Rosji nie jako przedstawiciel władz państwowych czy polskiego Kościoła, ale jako przedstawiciel Stolicy Apostolskiej i Watykan podjął już niezbędne interwencje.

W poniedziałek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych zostanie poproszony ambasador Rosji, któremu zostanie przedstawione stanowisko Polski w sprawie biskupa Jerzego Mazura.

W piątek ordynariuszowi diecezji w Irkucku, który przyleciał do MOskwy, nie pozwolono opuścić hali przylotów na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie. Nie podano przyczyn tej decyzji. Biskup Mazur został poinformowany, że od tej pory figuruje na liście osób niepożądanych w Rosji i jeszcze tego samego odesłano go do Polski. (aka)

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów