Trwa ładowanie...

Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej

W piątek o godz. 9.30 odbędzie się posiedzenie Rady Gabinetowej - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Prezydent zwołał je z powodu trudnej sytuacji epidemicznej.
Share
Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej
Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady GabinetowejŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
drvcblu

"Prezydent Andrzej Duda zwołał na jutro na godz.9.30 posiedzenie rady gabinetowej ws sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19. Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej" - poinformował na swoim profilu na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Rada Gabinetowa to Rada Ministrów obradująca pod przewodnictwem prezydenta. Głowa państwa może ją zwołać w sytuacji, gdy uzna, że jakaś konkretna sprawa (lub sprawy) jest na tyle istotna, że stanowi "sprawę szczególnej wagi”. Stanowiska przedstawiane w toku Rady Gabinetowej i dokonywane uzgodnienia nie mają charakteru prawnie wiążącego.

Zwołane na piątek posiedzenie Rady Gabinetowej będzie już trzecim spotkaniem poświęconym epidemii od jej wybuchu w 2020 roku. Pierwsze posiedzenie prezydent zwołał w połowie marca, kolejne odbyło się 4 września 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drvcblu

Podziel się opinią

Share
drvcblu
drvcblu
Więcej tematów