Trwa ładowanie...
kryzys
+1

Prezes PiS chce zorganizować Kongres Inteligencji Polskiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w
sobotę, że jeszcze w tym roku może się odbyć Kongres Inteligencji
Polskiej.

Share
Prezes PiS chce zorganizować Kongres Inteligencji Polskiej
d3ww95m

- Chciałbym, aby doszło do takiego ogólnokrajowego spotkania inteligencji, być może tutaj w Krakowie - powiedział J.Kaczyński, który wygłosił wykład podczas sympozjum "Polski rachunek sumienia 1989-2009, zorganizowanego w salach Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Według lidera PiS, w obliczu światowego kryzysu gospodarczego, powstaje sytuacja, która może podważyć stabilizację obecnego układu politycznego. Jego zdaniem, kryzys może być przesłanką do zmiany, której dotąd PiS nie zdołało przeprowadzić.

Szef PiS mówiąc o starciu pomiędzy jego ugrupowaniem i Platformą Obywatelską ocenił, że sprowadza się ono do różnych koncepcji narodu i człowieka. Wśród różnic wymieniał takie sprawy jak oświata, organizacja administracji publicznej, czy media publiczne.

d3ww95m

- Różnica najbardziej podstawowa jest taka, że nadal uważamy, iż przebudowa Polski musi doprowadzić do weryfikacji tego, co się wiąże z polityką transakcyjną, a w tym liderów tej polityki - podkreślił.

J.Kaczyński przekonywał, że PiS musi "walczyć i działać" w sytuacji nieprzychylności części mediów, wchodzących w skład - jak to określił - "projektu medialnego" ukształtowanego w latach 90. Według niego najważniejszym elementem tego projektu jest "Gazeta Wyborcza".

- Media tworzą nasz obraz. Musimy walczyć i działać w sytuacji, jaka jest. Musimy w tej sytuacji przekonać do nas społeczeństwo i będziemy to robić, a że podmiot medialny działa, no to działa - ocenił Szef PiS.

Dwudniowe sympozjum "Polski rachunek sumienia 1989-2009" zorganizowała Inicjatywa Małopolska im. Króla Władysława Łokietka oraz Ośrodek Myśli Politycznej.

d3ww95m

Podziel się opinią

Share
d3ww95m
d3ww95m
Więcej tematów