Trwa ładowanie...
kryzys
+1

Prezes PiS chce zorganizować Kongres Inteligencji Polskiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w
sobotę, że jeszcze w tym roku może się odbyć Kongres Inteligencji
Polskiej.

Share
Prezes PiS chce zorganizować Kongres Inteligencji Polskiej
d21x59y

- Chciałbym, aby doszło do takiego ogólnokrajowego spotkania inteligencji, być może tutaj w Krakowie - powiedział J.Kaczyński, który wygłosił wykład podczas sympozjum "Polski rachunek sumienia 1989-2009, zorganizowanego w salach Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Według lidera PiS, w obliczu światowego kryzysu gospodarczego, powstaje sytuacja, która może podważyć stabilizację obecnego układu politycznego. Jego zdaniem, kryzys może być przesłanką do zmiany, której dotąd PiS nie zdołało przeprowadzić.

d21x59y

Szef PiS mówiąc o starciu pomiędzy jego ugrupowaniem i Platformą Obywatelską ocenił, że sprowadza się ono do różnych koncepcji narodu i człowieka. Wśród różnic wymieniał takie sprawy jak oświata, organizacja administracji publicznej, czy media publiczne.

- Różnica najbardziej podstawowa jest taka, że nadal uważamy, iż przebudowa Polski musi doprowadzić do weryfikacji tego, co się wiąże z polityką transakcyjną, a w tym liderów tej polityki - podkreślił.

J.Kaczyński przekonywał, że PiS musi "walczyć i działać" w sytuacji nieprzychylności części mediów, wchodzących w skład - jak to określił - "projektu medialnego" ukształtowanego w latach 90. Według niego najważniejszym elementem tego projektu jest "Gazeta Wyborcza".

- Media tworzą nasz obraz. Musimy walczyć i działać w sytuacji, jaka jest. Musimy w tej sytuacji przekonać do nas społeczeństwo i będziemy to robić, a że podmiot medialny działa, no to działa - ocenił Szef PiS.

Dwudniowe sympozjum "Polski rachunek sumienia 1989-2009" zorganizowała Inicjatywa Małopolska im. Króla Władysława Łokietka oraz Ośrodek Myśli Politycznej.

d21x59y

Podziel się opinią

Share
d21x59y
d21x59y
Więcej tematów