Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Premiera "Boże mój!" w reżyserii Marka Pasiecznego 5 marca w Teatrze Mazowieckim

Jesteśmy świadkami jedynej w swoim rodzaju sesji terapeutycznej. Pytanie – kto kogo analizuje; kto komu pomaga. Anat Gov już w pierwszych zdaniach dramatu stawia kawę na ławę – lawiruje na granicy absurdu, zadaje tendencyjne z pozoru pytania, intryguje i podchodzi widza w nieoczekiwany sposób, dotykając jednocześnie spraw metafizycznych. Premiera spektaklu Boże mój! w reżyserii Marka Pasiecznego 5 marca o godz. 20:00 w Teatrze Mazowieckim.

Share
Premiera "Boże mój!" w reżyserii Marka Pasiecznego 5 marca w Teatrze Mazowieckim
Źródło: Teatr Mazowiecki, Fot: Rafał Latoszek
d2s5mbg

Prozaiczna z pozoru sytuacja. Mężczyzna w średnim wieku puka do drzwi psychoterapeutki, żeby ukoić skołatane nerwy. Zasadniczo to, co ma jej do powiedzenia, w normalnych warunkach starczyłoby już na ciekawą fabułę. Jednak Anat Gov idzie krok dalej i – jak u Hitchcocka – po introdukcji w postaci trzęsienia ziemi, potęguje emocje i mnoży znaki zapytania, zmuszając jednocześnie widza do wzięcia odpowiedzialności za samodzielną odpowiedź na pytanie – kim jest ten tajemniczy pacjent.

Premiera spektaklu Boże mój! Odbędzie się 5 marca o godz. 20:00 w Teatrze Mazowieckim. Kameralny komediodramat uznanej izraelskiej pisarki Anat Gov wzrusza i bawi, mówiąc o rzeczach ważnych i uniwersalnych, a zarazem ludzkich. Autorka z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną.

d2s5mbg

Takiej sesji nie można przegapić. W Mazowieckim Instytucie Kultury zagrają znakomici aktorzy: Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz, których zobaczymy w zaskakujących sytuacjach. Reżyser spektaklu, Marek Pasieczny, w swojej interpretacji dramatu nie udziela jasnej odpowiedzi na najważniejsze pytania, które mogą nasuwać się widzowi. Nie tylko dlatego, że udzielenie takich odpowiedzi jest niemal niemożliwe, ale przede wszystkim dlatego, że z próbą ich udzielenia musi zmierzyć się każdy widz, który te pytania usłyszy.

Teatr Mazowiecki, ul. Elektoralna 12
Premiera: 5 marca 2016, godzina 20:00
Występują: Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz
Więcej informacji na stronie: www.mik.waw.pl/

d2s5mbg

Podziel się opinią

Share
d2s5mbg
d2s5mbg
Więcej tematów