Trwa ładowanie...
02-10-2014 09:50

Premier z miotłą - ruszyła kampania sprzątania kraju

Premier Indii Narendra Modi przyłączył się w czwartek do uczniów, urzędników i milionów zwykłych ludzi, którzy chwycili za miotły i szufelki w ramach ogólnokrajowej kampanii sprzątania parków, ulic i gmachów użyteczności publicznej.

Share
Premier z miotłą - ruszyła kampania sprzątania krajuŹródło: PAP/EPA
d1sv5i5

Modi wybrał rocznicę urodzin Mahatmy Gnadhiego (2.10.1869-30.01.1948), przywódcy ruchu niepodległościowego, jako początek pięcioletniego programu sprzątania Indii, mających mało pochlebną opinię jednego z najbrudniejszych krajów świata.

W czwartek premier zamiatał ulicę w biednej dzielnicy Delhi. W całym kraju ludzie sprzątali śmieci w parkach, oczyszczali kanały.

Modi, który czystość i higienę wybrał na jeden z najważniejszych tematów swych przemówień od czasu objęcia w maju urzędu premiera, poprowadził tysiące mieszkańców Delhi na spacer świeżo posprzątanymi ulicami w centrum miasta.

d1sv5i5

Kampanię Czyste Indie poprzedziły apele w mediach o zachowanie porządku w domach i w biurach. Były ogłoszenia w gazetach i spoty telewizyjne, zachęcające do dbałości o porządek i higienę. Ministrowie, funkcjonariusze policji i biznesmeni ostro wzięli się za robienie porządku w aktach.

Przedstawiciele władz, a także uczniowie podjęli zobowiązanie poświęcenia 100 godzin rocznie na dbanie o czystość swego najbliższego otoczenia.

Obywatele nie zawiedli. Na ulice miast, miasteczek i wsi wyszły w czwartek tłumy ludzi z miotłami, grabiami i pojemnikami na śmieci.

d1sv5i5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sv5i5
d1sv5i5
Więcej tematów