Trwa ładowanie...
d2wlgi4
d2wlgi4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier odwołuje urzędników związanych z PSL

Tylko do 15 marca Czesław Siekierski będzie wiceministrem rolnictwa, a Maciej Leśny podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Do tej pory
premier odwołał dwudziestu wysokich urzędników rekomendowanych przez PSL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wlgi4

Siekierski jest także pełnomocnikiem rządu do spraw dostosowania polskiego rolnictwa do wymogów UE.

Od 3 marca Kazimierz Gutowski nie jest już podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Andrzej Kosiniak-Kamysz utracił stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, a Zenon Kosiniak-Kamysz - podsekretarza stanu w MSWiA. Premier odwołał poza tym jeszcze sześciu podsekretarzy stanu, wśród nich Jana Kołtuna, dotychczasowego zastępcę kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Mirosław Pietrewicz przestał być prezesem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych.

d2wlgi4

Premier odwołał także dziesięciu wicewojewodów - śląskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, pomorskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nadal jest związany z PSL Aleksander Bentkowski. Dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk poinformowała, że nowy minister rolnictwa Adam Tański nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej odwołania Bentkowskiego. Szef ARiMR odpowiada za wprowadzanie systemu IACS, który jest niezbędny do tego, by po wejściu do UE rolnicy otrzymali dopłaty bezpośrednie.(an)

Podziel się opinią

Share

d2wlgi4

d2wlgi4
d2wlgi4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów