Trwa ładowanie...
d1td7g6
d1td7g6

Premier: nie spodziewam się przełomu na spotkaniu Trójkąta Weimarskiego

Premier Jarosław Kaczyński nie spodziewa się
przełomu po spotkaniu prezydentów państw Trójkąta
Weimarskiego Polski, Francji i Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1td7g6

Szef rządu ma nadzieję, że podczas tego spotkania "pewne sprawy, te aktualne, np. sprawa stosunków Unia-Rosja będą tam wyjaśniane i będziemy mądrzejsi o te wyjaśnienia po powrocie prezydenta z tego spotkania". Ale przełomu się nie spodziewam - powiedział J. Kaczyński w "Sygnałach Dnia" w programie 1 Polskiego Radia.

Uważam, że nadużywamy słowa "przełom" i nie ma roku, żeby się przełomów ileś nie dokonało. Przełomy są rzadkie" - zaznaczył.

Podczas wtorkowego spotkania, na którym Polskę reprezentować będzie prezydent Lech Kaczyński, mowa będzie m.in. o przyszłości UE, w tym o unijnej konstytucji, bezpieczeństwie energetycznym oraz europejskiej polityce wschodniej.

d1td7g6

Gospodarz spotkania - kanclerz Angela Merkel - spotka się z Lechem Kaczyńskim oraz prezydentem Francji Jacquesem Chirakiem w Mettlach w Kraju Saary.

Pierwotnie spotkanie było zaplanowane na 3 lipca w Weimarze w 15. rocznicę podjęcia decyzji o trójstronnej współpracy niemiecko- polsko-francuskiej. Zostało ono odwołane z powodu niedyspozycji prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

d1td7g6

Podziel się opinią

Share

d1td7g6

d1td7g6
Więcej tematów