Trwa ładowanie...
dx4577m

Premier Japonii przekazał ofiarę świątyni Yasukuni

Premier Japonii Shinzo Abe przesłał rytualną ofiarę do kontrowersyjnej świątyni Yasukuni w Tokio - poinformowała agencja Kyodo. Może to skomplikować starania szefa japońskiego rządu o spotkania dwustronne z przywódcami Chin i Korei Południowej.

Share
dx4577m

Abe ma nadzieję na spotkania z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i z prezydent Korei Południowej Park Geun Hie podczas listopadowego szczytu przywódców państw Azji i Pacyfiku w Pekinie - wskazuje Reuters.

Shintoistyczna świątynia Yasukuni jest postrzegana przez krytyków w kraju i za granicą, zwłaszcza w Chinach i Korei Południowej, jako symbol japońskiego militaryzmu. Wśród milionów poległych, którym oddaje się tam cześć, są japońscy przywódcy z okresu drugiej wojny światowej, skazani za zbrodnie wojenne.

Wizyty japońskich polityków w Yasukuni traktowane są przez Pekin i Seul jako dowód na to, że władze nie poczuwają się do odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez ich kraj w przeszłości. Gdy Abe odwiedził tę świątynię pod koniec grudnia zeszłego roku, Chiny i Korea Południowa nie szczędziły mu słów krytyki i potępienia.

dx4577m

Podziel się opinią

Share
dx4577m
dx4577m
Więcej tematów