Trwa ładowanie...
dgafxzb
dgafxzb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Premier Japonii przekazał ofiarę świątyni Yasukuni

Premier Japonii Shinzo Abe przesłał rytualną ofiarę do kontrowersyjnej świątyni Yasukuni w Tokio - poinformowała agencja Kyodo. Może to skomplikować starania szefa japońskiego rządu o spotkania dwustronne z przywódcami Chin i Korei Południowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dgafxzb

Abe ma nadzieję na spotkania z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i z prezydent Korei Południowej Park Geun Hie podczas listopadowego szczytu przywódców państw Azji i Pacyfiku w Pekinie - wskazuje Reuters.

Shintoistyczna świątynia Yasukuni jest postrzegana przez krytyków w kraju i za granicą, zwłaszcza w Chinach i Korei Południowej, jako symbol japońskiego militaryzmu. Wśród milionów poległych, którym oddaje się tam cześć, są japońscy przywódcy z okresu drugiej wojny światowej, skazani za zbrodnie wojenne.

Wizyty japońskich polityków w Yasukuni traktowane są przez Pekin i Seul jako dowód na to, że władze nie poczuwają się do odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez ich kraj w przeszłości. Gdy Abe odwiedził tę świątynię pod koniec grudnia zeszłego roku, Chiny i Korea Południowa nie szczędziły mu słów krytyki i potępienia.

dgafxzb

Podziel się opinią

Share

dgafxzb

dgafxzb
Więcej tematów