Trwa ładowanie...
matka kurka

Prawomocny wyrok ws. Owsiaka. Ma siedem dni na przeprosiny blogera

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że Jerzy Owsiak "poprzez pomówienia i zniewagi" naruszył dobra osobiste blogera Piotra Wielguckiego. Wyrok jest prawomocny. O tej decyzji poinformował na sowim blogu sam Wielgucki.

Share
Prawomocny wyrok ws. Owsiaka. Ma siedem dni na przeprosiny blogera
Źródło: East News
d1tair4

Wszystko zaczęło się od tego, że 14 października 2014 r. Jerzy Owsiak na portalu krecioła.tv opublikował nagranie, w którym zarzucił blogerowi Piotrowi Wielguckiemu (znanemu jako Matka Kurka) ukrywanie dochodów. Owsiak nazwał Wielguckiego "marginesem społecznym".

Bloger pozwał Owsiaka. O finale sprawy poinformował na stronie kontrowersje.net. 12 czerwca 2019 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie orzekł, że Jerzy Owsiak poprzez pomówienia i zniewagi naruszył dobra osobiste Piotra Wielguckiego.

d1tair4

Teraz Owsiak ma siedem dni na opublikowanie przeprosin o następującej treści: "Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem Matka Kurka, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go człowiekiem z marginesu społecznego, naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak".

Zobacz także: Tusk i Hitler. Magdalena Adamowicz krytykuje grafikę udostępnioną przez Saryusz-Wolskiego

- Mogę tylko potwierdzić, że taki wyrok zapadł i że będzie wykonany. Temat uznajemy za zamknięty - powiedział w rozmowie z Wirtuaną Polską Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tair4

Podziel się opinią

Share
d1tair4
d1tair4
Więcej tematów