Trwa ładowanie...
d1phjw6

Prawomocny wyrok ws. Owsiaka. Ma siedem dni na przeprosiny blogera

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że Jerzy Owsiak "poprzez pomówienia i zniewagi" naruszył dobra osobiste blogera Piotra Wielguckiego. Wyrok jest prawomocny. O tej decyzji poinformował na sowim blogu sam Wielgucki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jurek Owsika ma siedem dni na przeprosiny blogera
Jurek Owsika ma siedem dni na przeprosiny blogera (East News)
d1phjw6

Wszystko zaczęło się od tego, że 14 października 2014 r. Jerzy Owsiak na portalu krecioła.tv opublikował nagranie, w którym zarzucił blogerowi Piotrowi Wielguckiemu (znanemu jako Matka Kurka) ukrywanie dochodów. Owsiak nazwał Wielguckiego "marginesem społecznym".

Bloger pozwał Owsiaka. O finale sprawy poinformował na stronie kontrowersje.net. 12 czerwca 2019 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie orzekł, że Jerzy Owsiak poprzez pomówienia i zniewagi naruszył dobra osobiste Piotra Wielguckiego.

Teraz Owsiak ma siedem dni na opublikowanie przeprosin o następującej treści: "Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem Matka Kurka, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go człowiekiem z marginesu społecznego, naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak".

d1phjw6

Zobacz także: Tusk i Hitler. Magdalena Adamowicz krytykuje grafikę udostępnioną przez Saryusz-Wolskiego

- Mogę tylko potwierdzić, że taki wyrok zapadł i że będzie wykonany. Temat uznajemy za zamknięty - powiedział w rozmowie z Wirtuaną Polską Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1phjw6

Podziel się opinią

Share

d1phjw6

d1phjw6
Więcej tematów