Trwa ładowanie...

Pracownik szpitala psychiatrycznego molestował pacjentki?

Pracownik Mazowieckiego Centrum Psychiatrii "Drewnica" w Ząbkach został oskarżony o wykorzystanie seksualne dwóch pacjentek. 52-latkowi grożą trzy lata więzienia.
Share
Centrum Psychiatrii w Ząbkach
Centrum Psychiatrii w ZąbkachŹródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Centrum Psychiatrii w Ząbkach
d5exhv0

Adam O. - prokuratura nie ujawnia, na jakim stanowisku pracuje - został oskarżony o to, że w lutym "nadużywając stosunku zależności doprowadził dwie młode pacjentki do poddania się innym czynnościom seksualnym". Mężczyzna miał dopuścić się też naruszenia nietykalności cielesnej innej kobiety poprzez "uderzenie jej ręką w pośladki" - informuje Prokuratura Warszawa-Praga. Akt oskarżenia przygotowała Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Kobiety mają 19 i 29 lat - informuje TVN Warszawa. O sprawie poinformowała prokuraturę rodzina jednej z pokrzywdzonych kobiet. Adamowi O., który nie przyznał się do winy i odmówił złożenia zeznań - grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna nie został aresztowany.

Prezes zarządu Centrum Norbert Szczepański przyznał w rozmowie z TVN Warszawa, że mężczyzna wciąż jest zatrudniony w szpitalu. "Szpital zapewnia pełne bezpieczeństwo pacjentom. Z uwagi na obowiązujące przepisy, szpital nie ma możliwości udzielania szerszej odpowiedzi" - czytamy w oświadczeniu przesłanym TVN Warszawa.

Źródło: Prokuratura Warszawa-Praga, TVN Warszawa

d5exhv0

Podziel się opinią

Share
d5exhv0
d5exhv0
Więcej tematów