Trwa ładowanie...

"Jeden jest mistrz Polski, jedna ku..a w Polsce jest...mistrzem jest Kolejorz, a tą ku..ą Legia jest"

Radny PO z Poznania obraża stołeczną drużynę piłkarską. I nie zamierza przepraszać

"Jeden jest mistrz Polski, jedna ku..a w Polsce jest...mistrzem jest Kolejorz, a tą ku..ą Legia jest"
d8tx380
d8tx380

W niedzielę na stadionie w Poznaniu w meczu na szczycie piłkarskiej ekstraklasy drużyna Lecha Poznań pokonała warszawską Legię 2:1. Kibice obu ekip od lat żyją w nienawiści. Każdemu meczowi z udziałem obu drużyn towarzyszą wulgarne przyśpiewki i wyzwiska.

Okazuje się, że nie tylko fanatyczni kibice dają się ponieść emocjom. Poznański radny Platformy Obywatelskiej Tomasz Lipiński, zwycięstwo Lecha skomentował na Twitterze i Facebooku słowami: „Jeden jest mistrz Polski, jedna ku..a w Polsce jest...mistrzem jest Kolejorz, a tą ku..ą Legia jest”.

Komentarz radnego wywołał oburzenie, jednak sam zainteresowany uważa, że nie zrobił nic złego.

d8tx380

- Przyznaję, że emocje wzięły górę nad rozsądkiem, ale nie żałuję i nie zamierzam kasować tego wpisu – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Lipiński. – Uważam, że wulgaryzmy używane rzadko, w tak wyjątkowych sytuacjach, są dopuszczalne – dodaje.

Innego zdania jest Marek Sternalski – przewodniczący klubu radnych PO i także zagorzały kibic piłki nożnej, który również był na niedzielnym meczu Lecha z Legią. - Uważam, że nie należy używać wulgaryzmów, a zwłaszcza nie powinny ich używać osoby publiczne i będę na ten temat rozmawiał z radnym Lipińskim – mówi Sternalski.

Rzeczywiście, radnego poniosły emocje. Może zamiast polityką powinien się zająć ustawkami? - pyta jeden z internautów. Warto dodać, że polityk pełni m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania.

d8tx380
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8tx380
Więcej tematów