Trwa ładowanie...
d4gev4k

Poznań. Nagła śmierć 6-letniej dziewczynki. Są pierwsze wyniki

W ubiegły weekend w jednym z poznańskich szpitali zmarła 6-letnia dziewczynka. Z badań laboratoryjnych wynika, że powodem śmierci dziecka było zakażenie pneumokokami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziewczynka trafiła do szpitala w ciężkim stanie
Dziewczynka trafiła do szpitala w ciężkim stanie (East News)
d4gev4k

6-latka w ciężkim stanie trafiła do Szpitala Klinicznego im. Jonschera w niedzielę 13 października. Mimo wysiłków lekarzy, dziewczynka zmarła. Bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka była sepsa. Lekarze podejrzewali, że mogło dojść do zakażenia meningokokami.

W szpitalu uruchomiono niezbędne procedury. Profilaktyką objęto wszystkie osoby, które miały kontakt z dziewczynką w ciągu ostatnich 7 dni - rodzinę oraz dzieci z przedszkola, do którego uczęszczała. Wśród rodziców wybuchła panika.

Dziś poinformowano o pierwszych wynikach zabezpieczonych próbek krwi dziecka. Wynika z nich, że to nie meningokoki były przyczyną śmierci dziewczynki, ale pneumokoki.

d4gev4k

Szpital wciąż czeka na wyniki badań z Krajowego Ośrodka Referencyjnego ds. Diagnostyki Bakteryjnych Zakażeń Ośrodkowego Układu Nerwowego, do którego wysłał próbki krwi 6-latki.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziewczynka była szczepiona na pneumokoki.

Pneumokoki najczęściej powodują zakażenie górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok i ucha środkowego. U małych dzieci i osób z obniżoną odpornością infekcje mogą przybierać ciężką formę.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gev4k

Podziel się opinią

Share

d4gev4k

d4gev4k
Więcej tematów