Trwa ładowanie...
d1jkoih

Pożar ośrodka dla niepełnosprawnych w Katowicach. Ogień miała podłożyć księgowa

Część placówki, gdzie niepełnosprawni byli rehabilitowani, poszła z dymem w lipcu 2018 roku. Teraz okazuje się, że ogień mogła podłożyć księgowa, która ukradła z ośrodka około 4,5 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.
Katowice. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia. (OREW Katowice)
d1jkoih

"Zaczęło się od kontroli miejskich urzędników, którzy postanowili sprawdzić finanse w ośrodku" - informuje RMF FM. Główna księgowa długo zwlekała z przekazaniem dokumentów, aż w 2018 roku część placówki płonęła. Straty sięgały nawet 800 mln zł, a strażacy od początku sugerowali, że do pożaru mogła się przyczynić osoba trzecia.

Sprawa zaczęła być szczegółowo analizowana przez mundurowych. Z czasem okazało się, że księgowa od kilku lat robiła regularne przelewy na swoje konto. Największe wrażenie robi jednak skala, bo zdaniem śledczych, w ten sposób z budżetu ośrodka zniknęło nawet 4,5 mln zł.

d1jkoih

Akt oskarżenia w tej sprawie został już wysłany do sądu, a kobiecie grozi długa odsiadka - nawet 10 lat więzienia.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy od lat pomaga niepełnosprawnym. Jest wielospecjalistyczną placówką zapewniającą opiekę dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym i sprzężoną niepełnosprawnością.

W ramach działalności oferuje m.in. wczesną interwencję, edukację na poziomie przedszkolnym i szkolnym, usługi w ramach poradni rehabilitacyjnej oraz pomoc specjalistów (lekarza, psychologa, logopedy, rehabilitantów).

Koronawirus. Szef KPRM zadzwonił do marszałka Senatu Tomasz Grodzkiego

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jkoih

Podziel się opinią

Share

d1jkoih

d1jkoih
Więcej tematów