Trwa ładowanie...
d20czzc

Powtórny pogrzeb Zbigniewa Wassermanna

Na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach rozpoczął się pogrzeb posła PiS Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. To powtórny pochówek ciała po dokonanej w poniedziałek ekshumacji.

Share
d20czzc

Mszy św. odprawianej w kaplicy przewodniczy przyjaciel rodziny, wieloletni duszpasterz środowisk prawniczych ks. Jan Pasierbek.

Zbigniewa Wassermanna żegna rodzina i przyjaciele. Obecni są także parlamentarzyści PiS, m.in. wicemarszałek sejmu Marek Kuchciński, posłowie Andrzej Adamczyk i Beata Kempa, senator Zbigniew Cichoń oraz podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda. W uroczystości uczestniczą także byli asystenci i współpracownicy Zbigniewa Wassermanna.

O przeprowadzenie ekshumacji zabiegała rodzina posła. Zwłoki Zbigniewa Wassermanna badali biegli z Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Przygotowanie ostatecznej opinii może potrwać nawet kilka miesięcy.

Zbigniew Wassermann miał 61 lat. W latach 2005-2007 był ministrem koordynatorem służb specjalnych w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, przez trzy ostatnie kadencje sejmu był posłem.

d20czzc

Podziel się opinią

Share
d20czzc
d20czzc
Więcej tematów