Trwa ładowanie...

Powolne ocieplenie. Czwartek i piątek z opadami na północy Polski. Weekend słoneczny

Wszystko wskazuje na to, że przed nami ostatnie dni z chłodną aurą. Do Polski dociera masa powietrza znad Afryki, która lada dzień przyniesie ocieplenie. Po weekendzie termometry w całym kraju wystrzelą, miejscami przekraczając 20°C.
Share
Pogoda szykuje niespodziankę. Po niedzieli na termometrach ponad 20°C
Pogoda szykuje niespodziankę. Po niedzieli na termometrach ponad 20°CŹródło: WXCharts
d268uw4

Rozpoczął się kwiecień, miesiąc przynoszący już wartości na termometrach prawdziwie wiosenne. W najbliższych dniach od Północnego Atlantyku i Morza Norweskiego, po Skandynawię i Rosję rozciągać się będzie strefa obniżonego ciśnienia, z kolei wyż znad Skandynawii już w piątek będzie nad Niemcami. Wspomniany wyż niosący spore ocieplenie, w sobotę znajdzie się nad Europą Środkową. Zimne powietrze znad Arktyki w niedzielę ostatecznie opuści Polskę, a jego miejsce zajmie ciepła masa powietrza z Afryki. Tym samym od poniedziałku pojawią się przekroczenia 15°C w całej Polsce, na zachodzie termometry wskażą już 20°C.

Nie zabraknie słońca na przeważającym obszarze Polski. Jedynie na północy więcej chmur

W czwartek duże zachmurzenie z opadami deszczu utrzyma się w pasie wybrzeża, na Pomorzu Gdańskim i na Kaszubach. Wędrując na południe Polski, zobaczymy sporo pogodnego nieba. W piątek na Pomorzu Zachodnim oraz na Pomorzu Gdańskim, po południu także na zachodzie i w centrum Polski, zaznaczy się chłodny front atmosferyczny z większym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu. W pozostałych regionach do końca dnia przewaga pogodnego nieba. Weekend zapowiada się w całej Polsce słonecznie. Jednocześnie rozpocznie się w Polsce dłuższy czas bez opadów deszczu.

d268uw4

Wracają przyjemnie ciepłe dni

W czwartek na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu 6-7°C. W centrum Polski 10°C, na zachodzie i południu maksymalnie 12-13°C.

W piątek 6-7°C nad morzem oraz na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. 10°C na Ziemi Łódzkiej, 12°C na Dolnym Śląsku. Najcieplej w Małopolsce i na Podkarpaciu 13°C.

W sobotę 7-8°C na północy, 10-11°C na zachodzie oraz południu. W niedzielę na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Pomorzu możemy liczyć nawet na 15-16°C. Nieco chłodniej na północy Polski do 10°C.

d268uw4

Noce także przyniosą wzrost temperatury. Już w czwartek o poranku 2-3°C na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu. W piątek wszędzie, z wyjątkiem południa i centrum kraju, o świcie powyżej zera. Słabe przymrozki do -2°C będą jeszcze w sobotę i niedzielę. W poniedziałek definitywny kres przymrozków. Na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i w Małopolsce z minimalne wartości dobowe nad ranem wyniosą 7-9°C.

Bardzo ciepły przyszły tydzień!

Początek nowego tygodnia zapowiada znaczne ocieplenie. Już w poniedziałek na termometrach zobaczymy od 13-14°C na Mazurach, Podlasiu i Suwalszczyźnie. W centrum 15-16°C. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce nawet 18°C. W środku tygodnia przeważnie 16-18°C. Od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę oraz w pasie całego Śląska po Małopolskę nawet 22°C, przy niebie zupełnym wolnym od chmur. Co ciekawe, wedle najnowszych wyliczeń modeli synoptycznych, słoneczna aura z ciepłymi dniami powinna się utrzymać.

Tomasz Leszczyński autor bloga Pogoda w Polsce

d268uw4

*Zobacz też: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę" *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d268uw4

Podziel się opinią

Share
d268uw4
d268uw4
Więcej tematów