Trwa ładowanie...
d48gyff

Powołano Front Obrony Demokracji przed Lepperem

Komitet Wyborców Front Demokratyczny "Wspólnota 2002" powołali Artur Balazs (SKL-RNP), Władysław Frasyniuk (UW) i Krzysztof Piesiewicz (Ruch Społeczny), aby bronić demokracji przed Andrzejem Lepperem.
Share
d48gyff

Przewodniczącym Komitetu został prof. Zbigniew Religa. Celem Komitetu jest zbudowanie reprezentacji samorządowej w nadchodzących wyborach.

Powołaliśmy Front Demokratyczny, bo mamy wrażenie, że politycy nie doceniają zagrożenia ze strony Andrzeja Leppera - mówił w niedzielę Władysław Frasyniuk podczas konferencji prasowej.

Wydaje nam się, że państwo jest słabe i nie reaguje właściwie na to zagrożenie - powiedział Frasyniuk. Dodał, że lider "Samoobrony" jest poważnym zagrożeniem dla demokracji, dla mozolnego dorobku dotychczasowych rządów po 1989 r. oraz dla budowy społeczeństwa obywatelskiego.

d48gyff

Nazwa Front Demokratyczny jest właściwą nazwą, bo Lepper wypowiedział wojnę demokratycznemu państwu i polskiej demokracji, wojnę społeczeństwu obywatelskiemu - podkreślił Frasyniuk.

Założyciele zaznaczyli, że Komitet jest otwarty i jest sygnałem do połączenia sił prawicy. Jeśli Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość będą chciały do nas dołączyć, to będziemy ich witać gorąco - mówił Religa.

Politycy oświadczyli również, że ich organizacja nie będzie komitetem działaczy partyjnych, ale działaczy samorządowych, desygnowanych przez różne środowiska.

My jako politycy schodzimy na drugi plan. Będziemy go (Komitet) wspierali strukturami, naszymi działaniami i wypowiedziami. Mamy nadzieję, że Komitet się poszerzy, bo tego wymaga gospodarczy i społeczny interes Polski - powiedział Piesiewicz. (iza)

d48gyff

Podziel się opinią

Share
d48gyff
d48gyff
Więcej tematów