Trwa ładowanie...
d1fyjoi

Powołanie nowego rządu. Wiemy, kiedy

Po desygnowaniu nowego premiera Mateusza Morawieckiego, przyszedł czas na powołanie nowego rządu. Poniedziałek po południu - wtedy, według nieoficjalnych informacji, ma dokonać tego prezydent Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent desygnuje prezydenta i powołuje rząd
Prezydent desygnuje prezydenta i powołuje rząd (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)
d1fyjoi

Z kim będzie chciał współpracować nowy premier Mateusz Morawiecki? Nie wiadomo, których ministrów zostawi, a z którymi się pożegna. Na odpowiedź musimy czekać, ale okazuje się, że niedługo.

Już w poniedziałek po południu prezydent Andrzej Duda powoła nowy rząd - informuje nieoficjalnie PAP.

Jak bardzo zmieni się skład gabinetu premiera?

Choć nie można mieć jeszcze pewności co do kształtu nowego rządu, to według doniesień medialnych, są ministrowie, którzy mogą być pewni swojego stanowiska.

d1fyjoi

Przypomnijmy, że "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że doszło od porozumienia Morawieckiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Posłowie Solidarnej Polski, której szefuje Ziobro, poprą kandydaturę dotychczasowego wicepremiera na szefa rządu w czasie głosowania w Sejmie nad wotum zaufania. W zamian dotychczasowa strefa wpływów Ziobry w rządzie i spółkach Skarbu Państwa pozostanie bez zmian.

Sam Morawiecki w wywiadzie w TV Trwam, powiedział, ze w jego rządzie jest dla Ziobry miejsce. - Mam nadzieję, że przyjmie tę propozycję. Ze strony kierownictwa politycznego mamy zapewnienie pragnienia współpracy dla dobra Polski - mówił.

Z ust przedstawicieli PiS padło zapewnienie, że Beata Szydło będzie wicepremierem.

d1fyjoi

Odejść mają z kolei Beata Witek i Henryk Kowalczyk - podał "DGP".

Zobacz też: Dymisja Beaty Szydło, Morawiecki na premiera. Uroczystości w Pałacu Prezydenckim

Źródło Twitter/WP

d1fyjoi

Podziel się opinią

Share
d1fyjoi
d1fyjoi
Więcej tematów