Qaqwqwrqw

Potężny cyklon w Mozambiku. Prezydent: "Nawet tysiąc ofiar śmiertelnych"

Cyklon Idai zaatakował Mozambik, Zimbabwe i Malawi, ale to w tym pierwszym szkody są największe. Władze kraju informują, że chociaż na razie potwierdzono śmierć około 100 osób, ofiar będzie znacznie więcej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd ogłosił stan klęski żywiołowej
Rząd ogłosił stan klęski żywiołowej (PAP)
Qaqwqwrqw

- Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku mogła wzrosnąć do około tysiąca - powiedział prezydent tego kraju Filipe Nyusi.

Podkreślił, że przelatując nad zalanymi powodzią terenach, widział wiele ciał.

GoogleMaps, Oznaczone miasto Beira
Podziel się
Qaqwqwrqw

Czerwony Krzyż i służby ratunkowe zaznaczają, że do największych tragedii doszło w półmilionowym mieście Beira. Ich zdaniem, około 90 proc. tego regionu jest doszczętnie zniszczone.

Potężne lawiny błotne

Wichura zmiatała drogi i mosty oraz zrywała linie energetyczne. Wielu mieszkańców musiało szukać schronienia w górach. Ich domy zostały zniszczone przez lawiny błotne i skalne oraz powodzie.

Qaqwqwrqw

Służby ratunkowe się nie poddają. Ich przedstawiciele wciąż próbują dotrzeć do regionów dotkniętych kataklizmem i liczą, że ocalą jak najwięcej osób.

Ale cyklon Idai siał spustoszenie także w sąsiednich krajach. Władze Zimbabwe informują już o co najmniej 89 zabitych. Z kolei w Malawi zginąć miało ponad 50 osób.

Źródło: CNN, BBC

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw