Trwa ładowanie...
d2i41rk
Posiedzenie Sejmu. Informacja minister rodziny Marleny Maląg

Posiedzenie Sejmu. Informacja minister rodziny Marleny Maląg

We wtorek zbiera się Sejm. Pierwszym punktem posiedzenia będzie informacja o funkcjonowaniu programów wsparcia dla rodzin i osób niepełnosprawnych, w tym m.in. programu "Za życiem". Przedstawi ją minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Omówione zostaną też skutki orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2i41rk

Dwudniowe posiedzenie Sejmu rozpocznie się we wtorek o godz. 10. Jako pierwsza wystąpi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

"Informacja Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na temat funkcjonowania programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem", programów finansowanych ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz ewentualnych skutków, jakie wywołuje w ich realizacji wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22.10.2020 r." - czytamy w zapowiedzi obrad na stronie Sejmu.

Debata ma potrwać do 12.

Czym jest program "Za życiem"? Według zapisów znajdujących się na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jego celem jest "umożliwienie rzeczywistej i pełnej integracji społecznej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie psychologiczne, społeczne, funkcjonalne i ekonomiczne ich rodzin".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i41rk

Podziel się opinią

Share
d2i41rk
d2i41rk
Więcej tematów