Trwa ładowanie...

Posiedzenie Sejmu. Piątka dla zwierząt. Posłowie zajmują się nowelizacją ustawy

Po południu posłowie zajęli się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Projekt przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, co wywołuje wiele emocji zarówno wśród polityków koalicji, jak i opozycji. Zapraszamy na relację na żywo!
Share
Posiedzenie Sejmu. Posłowie dyskutują o zniesieniu odpowiedzialności urzędników za działania w czasie epidemii
Posiedzenie Sejmu. Posłowie dyskutują o zniesieniu odpowiedzialności urzędników za działania w czasie epidemiiŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d1vvucn

Posiedzenie Sejmu

Sejm zajmuje się pracami nad ustawą o ochronie zwierząt. To oczko w głowie Jarosława Kaczyńskiego i działaczy z Forum Młodych PiS. Wprowadza ona m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz zbliżone do policyjnych uprawnienia dla interweniujących członków organizacji prozwierzęcych. W środowy poranek odbył się pod siedzibą PiS oraz gmachem Sejmu protest rolników, branży futrzarskiej oraz hodowców zwierząt gospodarskich, który uważają, że część przepisów godzi w podstawy ich biznesu.

d1vvucn

Podczas debaty zaplanowano 10-minutowe oświadczenia w imieniu klubów oraz 5-minutowe oświadczenia w imieniu kół.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wpłynął 12 sierpnia. Złożyli go posłowie PiS.

Projekt zakłada m.in. uzupełnienie przepisów tzw. tarczy antykryzysowej 2.0 o następujący zapis: "nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione".

W środę posłowie zapoznają się ze sprawozdaniem komisji na temat proponowanych przepisów. Kluby i koła mają okazję odnieść się do niego w 5-minutowych oświadczeniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vvucn

Podziel się opinią

Share
d1vvucn
d1vvucn
Więcej tematów