Trwa ładowanie...
dqndy4u

Poseł Nowoczesnej pyta marszałka Sejmu: gdzie jest poseł Jarosław Kaczyński

Poseł Marek Sowa z Nowoczesnej jest zaniepokojony "wielomiesięczną nieobecnością" w Sejmie posła Jarosława Kaczyńskiego. Postanowił więc zwrócić się do marszałka Sejmu z pytaniem, czy ten zna powody absencji prezesa PiS i czy z powodu nieuczestniczenia w pracach parlamentu Kaczyński będzie miał obniżone poselskie uposażenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie opozycji zastanawiają się, dlaczego Jarosław Kaczyński nie bierze udziału w obradach Sejmu
Posłowie opozycji zastanawiają się, dlaczego Jarosław Kaczyński nie bierze udziału w obradach Sejmu (East News, Fot: Andrzej Hulimka)
dqndy4u

Zdaniem posła Nowoczesnej sprawa jest poważna, bo - jak pisze w liście do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - "prawdopodobnie nie dotyczy stanu zdrowia posła Jarosława Kaczyńskiego, tylko jego lekceważącego podejścia do wykonywania obowiązków Posła na Sejm RP". Całą treść listu poseł Sowa opublikował na swoim profilu na Twitterze.

Sowa pisze, że "jak wiadomo pan poseł do maja br. pojawiał się tylko na głosowaniach i najważniejszych dla swojej partii debatach, w szczególności tych dotyczących likwidacji niezależności władzy sądowniczej w Polsce". "Od początku VIII kadencji Sejmu RP nie uczestniczy w pracach Komisji Łączności z Polakami za Granicą, chociaż jest jej członkiem, a od kilku miesięcy (nie bierze udziału - przyp. red.) także w pracach Sejmu".

dqndy4u

Poseł Nowoczesnej zwraca jednak uwagę na fakt, że prezes PiS jest od kilku miesięcy widywany w całej Polsce, na licznych spotkaniach w ramach kampanii wyborczej PiS.

"Chciałbym zapytać czy poseł Kaczyński jest nadal posłem zawodowym i pobiera z tego tytułu wynagrodzenie. Z oświadczenia majątkowego wiemy, że pan Jarosław Kaczyński, do końca 2017 roku pobierał wynagrodzenie poselskie, dietę i emeryturę, osiągając dochody w łącznej wysokości 226 300,77 zł, w tym z tytułu emerytury ok. 6 500 zł miesięcznie" - przypomina poseł Sowa.

Pyta marszałka Sejmu czy ten "podjął próbę zdyscyplinowania posła Kaczyńskiego", by ten należycie wykonywał swoje poselskie obowiązki. Docieka także, czy z racji licznych nieobecności prezes PiS został pozbawiony przynajmniej części uposażenia poselskiego lub diety.

dqndy4u

Podziel się opinią

Share

dqndy4u

dqndy4u
Więcej tematów