Trwa ładowanie...

Poseł Nowoczesnej pyta marszałka Sejmu: gdzie jest poseł Jarosław Kaczyński

Poseł Marek Sowa z Nowoczesnej jest zaniepokojony "wielomiesięczną nieobecnością" w Sejmie posła Jarosława Kaczyńskiego. Postanowił więc zwrócić się do marszałka Sejmu z pytaniem, czy ten zna powody absencji prezesa PiS i czy z powodu nieuczestniczenia w pracach parlamentu Kaczyński będzie miał obniżone poselskie uposażenie.

Poseł Nowoczesnej pyta marszałka Sejmu: gdzie jest poseł Jarosław KaczyńskiŹródło: East News, fot: Andrzej Hulimka
d2pkhtj
d2pkhtj

Zdaniem posła Nowoczesnej sprawa jest poważna, bo - jak pisze w liście do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - "prawdopodobnie nie dotyczy stanu zdrowia posła Jarosława Kaczyńskiego, tylko jego lekceważącego podejścia do wykonywania obowiązków Posła na Sejm RP". Całą treść listu poseł Sowa opublikował na swoim profilu na Twitterze.

Sowa pisze, że "jak wiadomo pan poseł do maja br. pojawiał się tylko na głosowaniach i najważniejszych dla swojej partii debatach, w szczególności tych dotyczących likwidacji niezależności władzy sądowniczej w Polsce". "Od początku VIII kadencji Sejmu RP nie uczestniczy w pracach Komisji Łączności z Polakami za Granicą, chociaż jest jej członkiem, a od kilku miesięcy (nie bierze udziału - przyp. red.) także w pracach Sejmu".

Poseł Nowoczesnej zwraca jednak uwagę na fakt, że prezes PiS jest od kilku miesięcy widywany w całej Polsce, na licznych spotkaniach w ramach kampanii wyborczej PiS.

"Chciałbym zapytać czy poseł Kaczyński jest nadal posłem zawodowym i pobiera z tego tytułu wynagrodzenie. Z oświadczenia majątkowego wiemy, że pan Jarosław Kaczyński, do końca 2017 roku pobierał wynagrodzenie poselskie, dietę i emeryturę, osiągając dochody w łącznej wysokości 226 300,77 zł, w tym z tytułu emerytury ok. 6 500 zł miesięcznie" - przypomina poseł Sowa.

Pyta marszałka Sejmu czy ten "podjął próbę zdyscyplinowania posła Kaczyńskiego", by ten należycie wykonywał swoje poselskie obowiązki. Docieka także, czy z racji licznych nieobecności prezes PiS został pozbawiony przynajmniej części uposażenia poselskiego lub diety.

d2pkhtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pkhtj
Więcej tematów